بایدن وضعیت «اضطرار ملی» درباره افغانستان را تمدید کردبایدن،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
بایدن، به کنگره اطلاع داد که دستور اجرایی «اضطرار ملی» را با توجه به بحران گسترده بشری در افغانستان و احتمال تشدید فروپاشی اقتصادی در این کشور تمدید می‌کند.

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه افغانستان تایمز، ۱۱ فوریه سال گذشته میلادی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا وضعیت اضطرار ملی در قبال افغانستان را برای مواجهه با «تهدید فوق‌العاده و غیرمعمول علیه امنیت ملی و سیاستگذاری خارجی» ایالات متحده، در پی تداوم بحران گسترده بشری در افغانستان و احتمال تشدید فروپاشی اقتصادی در این کشور صادر کرد.

 

بحران گسترده بشری در افغانستان شامل نیازهای فوری مردم این کشور به غذا، حمایت‌های معیشتی، آب، بهداشت، پناهگاه و کمک‌های دیگر از جمله موارد مربوط به کرونا می‌شود.

 

در اطلاعیه کاخ سفید آمده است: در ضمن، حفظ برخی از اموال بانک "د افغانستان بانک" (DAB) که در ایالات متحده توسط موسسات مالی ایالات متحده نگهداری می‌شود، برای رسیدگی به این وضعیت اضطراری ملی و رفاه مردم افغانستان بسیار مهم است.

 

بایدن در ۱۲ فوریه سال گذشته میلادی در یک فرمان اجرایی، ‌دارایی‌های هفت میلیارد دلاری افغانستان را به دو قسمت تقسیم کرد که نیمی از آن به صندوق امانت افغانستان در سوئیس و نیمی دیگر برای قربانیان ۱۱ سپتامبر اختصاص یافت.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023