کشمکش آمریکا و چین بالا گرفت؛ تقابل کشتی‌های جنگی دو کشور در تنگه تایواندرگیری آمریکا و چین،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
ایالات متحده آمریکا و چین یکدیگر را به ناامن کردن تنگه تایوان متهم کردند.

به گزارش رصد، در پی عبور مشترک یک ناوشکن آمریکایی و یک ناو محافظ کانادایی از تنگه تایوان، پکن اعلام کرد که واشینگتن قصد دارد به صورت عامدانه در این تنگه خطر ایجاد کند.

 

همچنین ایالات متحده آمریکا ارتش چین را به مانور «ناامن» در مقابل کشتی جنگی خود متهم کرد.

 

وزیر دفاع چین: درگیری با آمریکا فاجعه غیرقابل تحمل به همراه خواهد داشت

وزیر دفاع چین بر عدم درگیری نظامی با آمریکا تاکید کرد.

 

لی شانگ فو گفت: پکن به دنبال گفتگو با ایالات متحده است و هشدار داد که هرگونه درگیری بین دو کشور فاجعه غیرقابل تحمل برای جهان به همراه خواهد داشت.

 

لی روز یکشنبه در سخنرانی در اجلاس سران امنیتی آسیا، گفتگوی شانگری لا در سنگاپور گفت: جهان به اندازه کافی بزرگ است که چین و ایالات متحده با هم رشد کنند.

 

وزیر دفاع چین در اولین اجلاس مهمی که پس از انتصاب به این سمت در ماه مارس در آن شرکت کرده بود افزود: چین و ایالات متحده سیستم‌های متفاوتی دارند و از بسیاری جهات دیگر متفاوت هستند. با این حال، این نباید دو طرف را از جستجوی زمینه های مشترک و منافع مشترک برای توسعه روابط دوجانبه و تعمیق همکاری ها باز دارد. غیرقابل انکار است که یک درگیری یا رویارویی شدید بین چین و ایالات متحده یک فاجعه غیرقابل تحمل برای جهان خواهد بود.

 

روابط بین واشنگتن و پکن بر سر طیفی از مسائل، از جمله تایوان تحت حاکمیت دموکراتیک، اختلافات ارضی در دریای چین جنوبی و محدودیت های جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در صادرات تراشه های نیمه هادی، به شدت تیره شده است.

 

با این حال وزیر دفاع آمریکا هم روز شنبه بر تعامل با چین و نه درگیری نظامی با این کشور تاکید کرده بود.

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------