تهدید مجدد آمریکا، انگلیس و فرانسه علیه دولت سوریهاخبار,اخبار بین الملل,بشار اسد

کشورهای آمریکا، فرانسه و انگلیس با تکرار ادعاهای سابق علیه دولت سوریه، تهدید کردند در صورت استفاده دمشق از سلاح شیمیایی در هر حمله‌ای به ادلب پاسخ کوبنده‌ای به این حمله می‌دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری الفجر، در بیانیه مشترک این سه کشور نسبت به هرگونه حمله نظامی در ادلب و پیامدهای انسانی آن ابراز نگرانی شده است.

 

در این بیانیه آمده است: ما نگران احتمال استفاده "مجدد" و "غیرقانونی" از سلاح شیمیایی بوده و مصمم هستیم در صورت استفاده "دوباره" نظام اسد از سلاح شیمیایی پاسخ کوبنده‌ای دهیم.

 

کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل این بیانیه را به مناسبت گذشت ۵ سال از حمله ادعایی با گاز سارین در غوطه شرقی دمشق صادر کردند که غرب مدعی است دمشق مسئول آن است.

 

در بیانیه مذکور آمده است: موضع ما در قبال استفاده از سلاح شیمیایی تغییری نکرده است همانطور که قبلا هم گفته بودیم به هرحمله‌ "جدید" شیمیایی از سوی نظام سوریه که پیامدهای انسانی وحشتناکی به دنبال خواهد داشت پاسخ شدیدی می‌دهیم .

 

آمریکا، فرانسه و انگلیس در آوریل گذشته حمله هوایی را به اهدافی در سوریه در پاسخ به حمله شیمیایی ادعایی در دوما انجام دادند.

 

قرار است شورای امنیت شورای امنیت طی روزهای آتی طی نشستی وضعیت در سوریه را بررسی کند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------