بوریس جانسون پیروز دور نخست رای‌گیری برای ریاست حزب‌ محافظه‌کار انگلیساخبار,اخبار بین الملل,بوریس جانسون

بوریس جانسون در اولین دور رای‌گیری برای ریاست حزب محافظه‌کار انگلیس پیروز شد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مرحله اول رای‌گیری برای تعیین جانشین ترزا می در راس حزب محافظه‌کار انگلیس برگزاری و بوریس جانسون پیروز دور نخست این رای‌گیری شد.

 

در حال حاضر ۱۰ کاندیدا برای جانشینی ترزا می اعلام آمادگی کرده‌اند، اولین رای‌گیری در میان نامزدهای محافظه کار برای جانشینی ترزا می امروز برگزار می‌شود. نمایندگان محافظه‌کار اولین رأی‌گیری محرمانه خود را در این باره امروز (پنج‌شنبه) برگزار می‌کنند.

 

تمام ۳۱۳ نماینده پارلمان می‌توانند در این رأی‌گیری شرکت کرده و اگر هر یک از کاندیداها نتوانند حمایت دست کم ۱۶ نفر را به دست آورند از این دور خارج می‌شوند.

 

نمایندگان حزب محافظه‌کار چند دور رأی‌گیری برگزار می‌کنند که در آن به نامزد مورد نظر خود رأی می‌دهند. در هر دور از رأی‌گیری کسی که کمترین رأی را به دست آورد از بین کاندیداها حذف می‌شود. به نظر می‌رسد رقیب اصلی بوریس جانسون وزیر خارجه پیشین انگلیس، جرمی هانت وزیر خارجه کنونی برای جانشینی ترزا می است. براساس رأی‌گیری امروز مشخص خواهد شد که هر یک از کاندیداها تا چه حد از حمایت برخوردار هستند.

 

این روند رأی‌گیری به مدت چندین هفته انجام می‌گیرد و در نهایت احزاب محافظه‌کار می‌توانند بین دو نامزد نهایی یکی را انتخاب کنند.

 

چندی قبل ترزا می به دلیل ناکامی در اجرای بریگزیت استعفا کرد.

 

وی در مقابل دفتر نخست وزیری گفت: اکنون برای من روشن شده که منافع بریتانیا با یک نخست وزیر تازه بهتر تامین می‌شود.

 

مت هنکاک وزیر بهداشت، دومینیک راب وزیر پیشین بریگزیت، آندرآ لیدسام رهبر پیشین مجلس عوام، بوریس جانسون وزیر امور خارجه پیشین، جرمی هانت وزیر امور خارجه کنونی، لوری استوارت وزیر توسعه بین‌الملل، استر مک‌وی وزیر پیشین کار، مارک هارپر وزیر پیشین مهاجرت، ساجد جاوید وزیر کشور و مایکل گوو، وزیر محیط زیست برای جانشینی ترزا می نامزد شده‌اند.

 

می سه بار برای به سرانجام رساندن یک توافق جدایی از اتحادیه اروپا در پارلمان ناکام ماند.

 

شهردار پیشین لندن در کمپین انتخاباتی‌اش اعلام کرد که وی خواهان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون توافق است.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------