آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,اردوغان

اردوغان: اجازه نمی‌دهیم کردها در لباس ارتش سوریه در مرز بمانند

رئیس جمهور ترکیه امروز (چهارشنبه) گفت، رئیس جمهوری روسیه این اطمینان را به وی داده که شبه نظامیان یگان‌های مدافع خلق اجازه نخواهند داشت تا…


بوریس جانسون: مهاجران به انگلیس باید زبان انگلیسی فرا گیرنداخبار,اخبار بین الملل,بوریس جانسون

نامزد اصلی نخست‌وزیری انگلیس در سخنانی که منجر به خشم برخی قانونگذاران بریتانیایی شد اظهار داشته مهاجرانی که قصد ورود به بریتانیا را دارند باید زبان انگلیسی فرا گیرند.

به گزارش فارس، نامزد اصلی نخست‌وزیری انگلیس به تازگی اظهار داشته که مهاجران عازم این کشور باید «زبان انگلیسی» فرا گیرند و یک بریتانیایی باشند.

 

به نوشته روزنامه «نیویورک تایمز» «بوریس جانسون» نامزد پر امید نخست وزیری انگلیس روز جمعه در جمع اعضای حزب محافظه‌کار این کشور گفت: «من می‌خواهم هرکسی که به اینجا می‌آید و امرار معاش می‌کند بریتانیایی باشد و خود را بریتانیایی بداند. این مهمترین چیز است و باید زبان  انگلیسی را بیاموزند.»

 

بر اساس این گزارش،  انگلیس اینک شرط تسلط به زبان انگلیسی را برای بسیاری از مهاجران خارج از اتحادیه اروپا که قصد اقامت در این کشور را دارند، برقرار کرده و جدیدترین سرشماری ملی در سال 2011 نشان داد که 98.7 درصد از مردم انگلستان و ولز به خوبی قادر به تکلم به زبان انگلیسی هستند. پایین‌ترین رقم نیز برای منطقه «نیوهم» در شرق لندن با 91.3 درصد بود.

 

به نوشته این روزنامه، جانسون در ادامه سخنان خود اظهار داشت: «بخش‌هایی از کشور، بخش‌هایی از لندن و شهرهای دیگر وجود دارند که برخی از مردم انگلیسی را به عنوان زبان اول تکلم نمی‌کنند و این باید تغییر کند.»

 

به نوشته نیویورک تایمز، اظهارات جانسون با خشم  قانونگذاران اسکاتلندی و ولزی مواجه شد به طوری‌که «آنگوس مک نیل» از قانونگذاران «حزب ملی اسکاتلند» در این زمینه با تمسخر اظهار داشت که سخنان جانسون «احمقانه» و «مزخرف» است.

 

بوریس جانسون اعلام کرده  که در صورت انتخاب‌شدن به عنوان نخست‌وزیر، با توافق یا بدون توافق با اتحادیه اروپا، «برگزیت» را اجرا خواهد کرد. مردم بریتانیا (انگلیس، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز) سوم تیر ماه سال 1395 در یک همه‌پرسی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند. قرار بود فرآیند خروج تا پیش از ابتدای امسال تکمیل شود، اما ناکامی لندن و بروکسل در توافق در مورد وضعیت رابطه سیاسی و اقتصادی پس از اجرای برگزیت، به تعویق در این فرآیند منجر شد.

 

این در حالی است که روزنامه «گاردین» به نقل از کارشناسان گزارش داد، روند انتخاب نخست‌وزیر می‌تواند مانند برگزیت به یک چالش طولانی برای بریتانیا تبدیل شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------