نتانیاهو: اردوغان دروغگو دستش به خون کُردها آلوده استاخبار,اخبار بین الملل,نتانیاهو
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پی اظهارات اخیر رئیس جمهور ترکیه در مقایسه این رژیم با نازی‌ها و متهم ساختن آن به اجرای یک هولوکاست در نوار غزه، در واکنش به این صحبت‌ها اردوغان را متهم به دروغگویی و آلوده بودن دستش به خون به دلیل کشتار کُردها کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که از مدافعان آرمان فلسطین محسوب می‌شود اخیرا در سخنرانی خود رفتار اسرائیلی‌ها با فلسطینی‌ها در نوار غزه را با هولوکاست مقایسه کرد و اسرائیل به این صحبت‌های اردوغان واکنشی خشمگینانه نشان داد.

 

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، اردوغان را متهم به دروغگویی کرده و به او درگیری‌های ترکیه با کُردها و خودداری آنکارا از پذیرفتن اتهام نسل‌کشی علیه ارمنی‌ها در زمان جنگ جهانی اول را یادآور شد.

 

نتانیاهو گفت: کسی که دست از دروغگویی بر نمی‌دارد، کُردها را می‌کشد و قتل عام ارمنی‌ها را از جانب خودش انکار می‌کند، نباید به اسرائیل موعظه کند. اردوغان دروغگویی را متوقف کن!

 

در عین حال اسرائیل کاتز، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز با لحنی مشابه نتانیاهو، اردوغان را متهم به یهودی‌ستیزی کرد. او در توئیتی نوشت: راه دیگری برای تفسیر صحبت‌های خام و زننده اردوغان وجود ندارد به جز اینکه بگوییم این حرف‌ها یهودی‌ستیزی هستند و این کاملاً آشکار است.

 

اردوغان روز سه شنبه در سخنانی خطاب به رهبران مجمع عمومی سازمان ملل در شهر نیویورک گفت: اراضی فلسطینی‌ها اکنون از جمله مکان‌هایی در روی زمین هستند که در آنها بی عدالتی به بیشترین سطح خود رسیده است که تقصیر آن مستقیما متوجه اسرائیل است.

 

او محاصره رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه را محکوم کرده و گفت: ترکیه به عاملان هولوکاست همانطور نگاه می‌کند که به محاصره‌کنندگان غزه و کسانی که در آنجا کشتار صورت می‌دهند نگاه می‌کند.

 

او در این سخنرانی همچنین چندین نقشه در کنار هم نشان داد و در این نقشه‌ها روند تدریجی افزایش اشغالگری‌های اسرائیل در اراضی فلسطینی‌ها از سال 1948 تا کنون را شرح داد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------