آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,پنتاگون

پنتاگون: روسیه و ترکیه به نزاع نظامی در ادلب سوریه نزدیک می شوند

وزارت دفاع آمریکا می گوید که روسیه و ترکیه با درگیری نظامی در ادلب سوریه فاصله چندانی ندارند. به گزارش مهر به نقل از پایگاه النشره، وزارت…


برهم صالح: علت درخواست‌ها برای خروج نظامیان آمریکا عدم احترام به حاکمیت عراق استاخبار,اخبار بین الملل,برهم صالح
رئیس جمهور عراق داووس گفت درخواست‌ها برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق به این دلیل است که خیلی‌ها در این کشور معتقدند که به حاکمیت ملی عراق بی‌احترامی شده است.

به گزارش فارس، «برهم صالح»، رئیس‌جمهور عراق گفت که درخواست‌ها برای خروج نظامیان آمریکا از این کشور در واکنش به عدم احترام واشنگتن به حاکمیت ملی عراق است.

 

صالح که امروز در پنجاهمین نشست مجمع اقتصادی داووس سخنرانی می‌کرد گفت: «اینکه در عراق خروج نیروهای آمریکایی به مطالبه تبدیل شده است واکنشی است به آنچه که بسیاری از عراقی‌ها آن را عدم احترام به حاکمیت ملی عراق قلمداد می‌کنند».

 

به گزارش بغداد الیوم، رئیس جمهور عراق گفت که کشور چالش‌های جدی در مسیر خود دارد و خواسته‌های دولت عراق در معرض نزاع‌های سیاسی خارج از اراده این کشور است.

 

او با بیان اینکه عراق به دنبال روابط خوب با همه است، اظهار داشت که اگر همسایگان و متحدان عراق همچنان با هم اختلاف داشته باشند و حاکمیت این کشور را نقض کنند، بغداد نمی‌تواند سناریوهای خود برای تغییرات مختص به عراق را اجرا و محقق کند.

 

رئیس جمهور عراق از نقش ائتلاف به اصطلاح ضد داعش آمریکا در شکست این گروه تروریستی تشکر کرد و گفت: «ولی ایران نیز در جنگ علیه داعش نقش کلیدی داشت و ما با ایران پیوستگی جغرافیایی قدیمی و منابع آبی و اقتصادی [مشترکی] داریم».

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------