X

آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

واکنش مکرون به حمله تروریستی پاریس

امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه در واکنش به کشته شدن یک کارمند پلیس در نزدیکی پاریس اعلام کرد که فرانسه تسلیم مبارزه با تروریسم نمی‌شود.…

بنی گانتز با ۵ شرط لیبرمن موافقت کرداخبار,اخبار بین الملل,بنی گانتز
رئیس ائتلاف آبی-سفید رژیم صهیونیستی با همه شروط لیبرمن رئیس حزب «اسرائیل خانه ما» برای پیوستن به ائتلاف تشکیل کابینه موافقت کرد.

به گزارش مهر به نقل از رای الیوم، بنی گانتز رئیس ائتلاف آبی-سفید رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه با همه شروط آویگدور لیبرمن رئیس حزب «اسرائیل خانه ما» برای پیوستن به ائتلاف تشکیل کابینه موافقت کرد.

 

این در حالی است که لیبرمن ساعاتی قبل پنج شرط را مطرح کرده بود.

 

به اعتقاد ناظران امور رژیم صهیونیستی، لیبرمن که حزبش هفت کرسی در انتخابات به دست آورده است به مثابه کلید حل بن بست سیاسی کنونی در این رژیم محسوب می شود که با پیوستن به هر طرفی امکان تشکیل کابینه را به آن طرف می دهد.

 

گفتنی است که طبق نتیجه نهایی انتخابات رژیم صهیونیستی لیکود ۳۶ کرسی، آبی-سفید ۳۳ کرسی، لیست مشترک اعراب ۱۵ کرسی، شاس ۹ کرسی، اتحادیه یهودیان توراتی ۷ کرسی، اسرئیل خانه ما ۷ کرسی، کارگر گرشر مرتص ۷ کرسی و یامینا ۶ کرسی را به دست آورده اند. به این ترتیب ائتلاف راستگرا به مرکزیت حزب لیکود به ریاست نتانیاهو حائز ۵۸ کرسی و ائتلاف چپگرا به مرکزیت حزب آبی-سفید به ریاست بنی گانتز در صورت ائتلاف با لیست اعراب حائز ۵۵ کرسی در کنست خواهد شد با این حال هیچکدام از این ائتلاف ها حائز اکثریت ۶۱ کرسی کنست نخواهند بود و در صورت عدم پیوستن حزب «اسرائیل خانه ما» به ریاست آویگدور لیبرمن به یکی از این دو طرف، بن بست و بحران و معضل عدم تشکیل کابینه در تل آویو ادامه خواهد یافت. بنی گانتز از عزم خود برای ائتلاف با فهرست اعراب که به شدت با نتانیاهو مخالف هستند و نیز حزب «اسرائیل خانه ما» برای تشکیل کابینه سخن گفته بود به ویژه که حزب اسرائیل خانه ما به ریاست آویگدور لیبرمن چند روز قبل به احزاب میانه و چپ اسرائیل درباره طرح پیش نویس یک قانون در کنست برای جلوگیری از نخست وزیر شدن نتانیاهو پیوسته است. این در حالی است که قرار است که محاکمه نتانیاهو در سه پرونده فساد از هفدهم مارس جاری برابر با ۲۷ اسفند جاری شروع شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی