آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,رئیس جمهوری آمریکا

ترامپ: رسانه‌ها شیوع گسترده ویروس در جهان را همانند آمریکا پوشش نمی‌دهند

رئیس جمهوری آمریکا رسانه‌ها را متهم کرد که شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر جهان را مانند آنچه که در آمریکا اتفاق می‌افتد، پوشش نمی‌دهند.…


کارزار انتخاباتی ترامپ: سی‌ان‌ان باید به‌خاطر نظرسنجی‌اش عذرخواهی کند!/ واکنش CNN به اتهامات ترامپاخبار,اخبار بین الملل,ترامپ
کارزار انتخاباتی ترامپ از شبکه خبری سی‌ان‌ان خواست از برگزاری یک نظرسنجی که نشان از پیش افتادن جو بایدن، رقیب دموکرات او در انتخابات پیش رو دارد، عذرخواهی کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از شبکه خبری سی‌ان‌ان خواست به خاطر برگزاری یک نظرسنجی و انتشار نتایج آن که حاکی از پیش افتادن جو بایدن، رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا است عذرخواهی کند.

 

این نظرسنجی نشان می‌داد جو بایدن، معاون سابق باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا با اختلاف ۱۴ درصدی از ترامپ، رقیب جمهوری‌خواه خود پیش افتاده است و همچنین میزان تایید عملکرد ترامپ را ۳۷ درصد نشان می‌داد که کمترین میزان از ژانویه ۲۰۱۹ محسوب می‌شود.

 

۵۵ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفته بودند که اگر انتخابات همین امروز برگزار شود به بایدن رای می‌دهند و تنها ۴۱ درصد گفته بودند که رایشان رئیس‌جمهور فعلی آمریکاست.

 

کارزار انتخاباتی ترامپ در نامه‌ای به رئیس شبکه خبری سی‌ان‌ان ادعا کرده است که این نظرسنجی با هدف گمراه کردن افکار عمومی آمریکا و با یک پرسشنامه جهت‌دار و همچنین نمونه‌گیری نامناسب طراحی شده است.

 

مقامات سی‌ان‌ان می‌گویند این اولین بار در ۴۰ سال گذشته است که سی‌ان‌ان به‌خاطر اینکه یک سیاستمدار از نتیجه نظرسنجی آن خوشش نیامده به اقدام قانونی تهدید می‌شود!

 

 واکنش CNN ه اتهامات ترامپ

سی‌ان‌ان درخواست کمپین۲۰۲۰ ترامپ مبنی بر حذف یک نظرسنجی به بهانه "غیرواقعی و بی‌پایه و اساس بودن" را رد کرد و آن را از جنس تهدیدهای ونزوئلایی خواند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از "هیل"، "دیوید ویجیلنت"، مشاور عمومی سی‌ان‌ان در نامه‌ای به این کمپین نوشت: تا جایی که من می‌دانم، این نخستین بار در تاریخ چهل ساله است که سی‌ان‌ان به خاطر اینکه یک سیاست‌مدار آمریکایی یا کمپینی نتایج نظرسنجی این شبکه‌ را نپسندیده، آن را تهدید به پیگرد حقوقی می‌کند.

 

وی افزود: ما قبلاً تهدید حقوقی از جانب رهبران سیاسی دریافت کرده‌ایم، این تهدیدها معمولاٌ از کشورهایی مانند ونزوئلا یا سایر رژیم‌هایی مطرح می‌شوند که در آن‌ها احترام کم یا هیچ‌گونه احترامی برای رسانه آزاد و مستقل قائل نمی‌شود.

 

ویجیلنت خاطرنشان کرد: نامه شما در واقعیت و از منظر حقوقی بی‌اساس است. این هم تلاش بدخواهانه دیگری برای تهدید دادخواهی به منظور مانع شدن بر سر راه سخنی است که نمی‌خواهد توسط رأی‌دهندگان خوانده یا شنیده شود. ادعاها و خواسته‌های شما به کل مردود است.

 

ترامپ و کمپینش چهارشنبه یک نامه "متوقف و محکوم کردن" به سی‌ان‌ان  فرستادند و از این شبکه خواستند نظرسنجی که نشان می‌داد جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق با ۱۴ امتیاز از ترامپ پیشی گرفته را حذف کند.

 

این نامه که به نقل از جان مک‌لاگلین، ناظر انتخابات ترامپ نوشته شده، همچنین خواستار عذرخواهی و شفاف‌سازی نتیجه‌گیری‌های گمراهانه این نظرسنجی است و ادعا می‌کند که این  نظرسنجی از طریق پرسش‌نامه و نمونه‌گیری سوگیرانه، برای گمراه کردن رأی‌دهندگان آمریکایی طراحی شده است.

 

نظرسنجی سی‌ان‌ان همچنین میزان تأیید رئیس جمهور را ۳۸ درصد عنوان کرده که پایین‌ترین میزان در نظرسنجی، طی ۱۷ ماه است.

 

صدرنشینی بایدن در نمایه نظرسنجی "ریل‌کلیرپالیتیکس" نیز در جایگاه ۸ امتیاز قرار دارد و نسبت به دو هفته گذشته ۲.۵ امتیاز افزایش داشته است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------