بازداشت تعدادی از عاملان حملات موشکی اخیر در عراقسخنگوی فرماهدهی ستاد عملیات مشترک عراق،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
پس از حملات راکتی گسترده به مواضع آمریکا در بخش‌های مختلفی از خاک عراق، سخنگوی عملیات مشترک عراق مدعی شد که شماری از عاملان این حملات دستگیر شده‌اند.

به گزارش فارس، سرتیپ «تحسین الخفاجی» سخنگوی فرماهدهی ستاد عملیات مشترک عراق، شامگاه پنجشنبه، در گفت‌و‌گو با شبکه «الاخباریه» عراق مدعی شد که درباره حملات اخیر به بغداد، ارتش به نتایج مهمی دست پیدا کرده است.

 

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، سرتیپ تحسین الخفاجی با بیان اینکه «هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد، منطقه سبز و اربیل شکافی امنیتی است»، گفت که اقداماتی برای جلوگیری از این حملات در جریان است.

 

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اضافه کرد: «تحقیقاتی درباره حملات اخیر در جریان است. شواهدی جمع‌آوری شده و تلاش‌های امنیتی بسیاری صورت گرفته است».

 

وی ادامه داد: «در ارتباط حمله اخیر به پایگاه عین الاسد که با چهارده راکت صورت گرفت، کامیونی که برای حمله از آن استفاده شد، از زمان حرکت از بغداد با دوربین تحت نظر بود».

 

با این حال مشخص نیست اگر این کامیون تحت نظر بوده چگونه آن را متوقف نکرده‌اند.

 

الخفاجی در بخش دیگری از اظهاراتش همچنین گفت که در ارتباط با تحقیقات صورت گرفته درباره حمله اربیل، عملیات مشترک عراق به نتایج بسیار بزرگی دست یافته است.

 

او همچنین گفت: «بسیاری از عاملان حملات و دست‌اندرکاران در آن دستگیر شده‌اند».

 

 پایگاه‌‌های آمریکا در شمال و غرب عراق طی روزهای گذشته شاهد حملات راکتی و پهپادی گسترده‌ای بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------