آخرین اخبار بین الملل


,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

طالبان: کشورهای اسلامی دولت افغانستان را به رسمیت بشناسند

نخست وزیر دولت طالبان از کشورهای جهان، به ویژه کشورهای اسلامی خواست به مردم افغانستان کمک کنند و دولت افغانستان را به رسمیت بشناسند. به…

خبرنگار رویترز در قندهار افغانستان کشته شد/ ارتش افغانستان یک شهرک را پس گرفتکشته شدن خبرنگار رویترز در قندهار،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
خبرگزاری افق نیوز افغانستان امروز جمعه اعلام کرد که دانش صدیقی در جریان یک عملیات نیروهای دولتی در شهرستان اسپین بولدک استان قندهار کشته شده است.

به گزارش ایرنا، افق نیوز خبر داد که در همراه با این خبرنگار و عکاس رویترز چند نیروی کماندوی دولت افغانستان هم در درگیری با افراد طالبان جان باخته اند که این خبرنگار نیز در این جمع هستند.

 

منابع خبری افغانستان نوشته اند که دانش صدیقی بتازگی به قندهار فرستاده شده بود تا از جریان جنگ نیروهای دولتی افغانستان با گروه طالبان گزارش تهیه کند اما وی در درگیری ها جان باخته است.

 

***

 

ارتش افغانستان شهرک استراتژیک اسپین بولدک در ولایت قندهار را از طالبان پس گرفت

منابع امنیتی تأیید کردند که نیروهای امنیتی افغانستان شهرک استراتژیک اسپین بولدک ولایت قندهار، در جنوب این کشور را در مرز با پاکستان از طالبان پس گرفته‌اند.

 

طارق آرین، سخنگوی وزارت کشور افغانستان ویدیویی را در صفحه رسمی فیسبوکش منتشر کرده که جمعیت بزرگی از مردم از نیروهای امنیتی افغانستان استقبال می‌کنند. آرین نوشته ویدیو "تصرف دوباره اسپین بولدک و خوشحالی مردم" را نشان می‌دهد.

 

روز چهارشنبه خبری مبنی بر تصرف این بخش حساس از سوی طالبان منتشر شده بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------