استقبال آمریکا از مذاکرات دولت افغانستان و طالبان: فقط یک توافق می‌تواند پایانی بر درگیری‌های ۴۰ ساله این کشور باشدسخنگوی وزارت خارجه آمریکا،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد کشورش از مذاکرات دولت افغانستان و طالبان در دوحه قطر استقبال می کند.

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی گفت از مذاکرات ۱۷ تا ۱۸ ژوییه ( ۲۶ و ۲۷ تیرماه جاری ) میان دولت افغانستان و طالبان در دوحه و تعهدی که طرفین برای تسریع در مذاکرات برای دستیابی به یک توافق سیاسی فراگیر، اعلام کرده اند، استقبال می‌کنیم.

 

وی افزود واشنگتن از طالبان می خواهد به تعهدات خود در بیانیه مشترک برای محافظت از زیرساخت های افغانستان ، حمایت از غیرنظامیان و همکاری در زمینه کمک های بشردوستانه عمل کند.

 

وی گفت که فقط یک توافق بر اساس مذاکره می تواند پایان طولانی مدت بر درگیری های بیش از ۴۰ ساله در افغانستان به همراه داشته باشد.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از دولت قطر در گردهم آوردن طرفین و همچنین نقش سازمان ملل قدردانی و اضافه کرد همچنان متعهد هستیم که در کنار جامعه بین المللی و همسایگان افغانستان در پیشبرد روند صلح افغانستان و حمایت از مردم افغانستان در دستیابی به صلح عادلانه و پایدار که شایسته آنها هستند، همکاری کنیم.

 

هیأت بلند پایه دولت افغانستان و گروه طالبان روز یکشنبه پس از دو روز مذاکره در دوحه قطر در بیانیه‌ای کوتاه از توافق بر سر ادامه مذاکرات و تسریع تلاش‌ها جهت برقراری صلح خبر دادند.

 

به گزارش"طلوع نیوز" در بیانیه مشترک دو طرف آمده است: دو طرف متعهد شدند مذاکرات را تا رسیدن به توافق، در سطح بالا ادامه دهند.

 

پیش از این عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی آشتی ملی و رئیس هیات ۷ نفره مقامات دولتی افغانستان در گفتگو با طالبان، به شرکت کنندگان در اجلاس دوحه، نسبت به اراده و تعهد قاطع دولت افغانستان برای صلح اطمینان داد و گفت که مذاکرات دو روزه فرصت خوبی برای هر دو طرف جهت اشتراک گذاری مواضع است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------