واکنش آمریکا به سفر هیئت طالبان به چینآنتونی بلینکن،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
وزیر خارجه آمریکا در واکنش به سفر طالبان به چین گفت که اگر پکن از ایجاد یک دولت انتخابی و فراگیر در افغانستان حمایت می‌کند، این دیدارها می‌تواند مثبت باشد.

به گزارش تسنیم، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا درباره میزبانی چین از هیئت سیاسی طالبان گفت که اگر چین از حل مسالمت‌آمیز بحران افغانستان و نیز ایجاد یک دولت انتخابی و فراگیر در این کشور حمایت کند، چنین دیدارهایی می‌تواند مثبت باشد.

 

بلینکن به «سی‌ان‌ان نیوز 18» گفت: فکر می‌کنم کشورهای زیادی از جمله همسایگان افغانستان و دیگر کشورهای منطقه، از جمله چین در افغانستان منافعی دارند و منافع این کشورها در بسیاری موارد با یکدیگر همسو است.

 

وی افزود: هیچ کشوری، چه آمریکا، چین، هند، پاکستان، ایران، روسیه و کشورهای آسیای مرکزی و چه هر کشور دیگری منافعی در سقوط افغانستان به یک جنگ داخلی دیگر ندارد؛ هیچکس منفعتی در تصرف نظامی این کشور توسط طالبان و احیای یک امارت اسلامی ندارد.

 

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: همه به حل مسالمت‌آمیز منازعات و ایجاد نوعی دولت هستند که واقعاً از مردم این کشور نمایندگی کند و فراگیر باشد؛ بنابراین اگر چین مطابق با این منافع عمل می‌کند، اگر کشورهای دیگر مطابق با این منافع رفتار می‌کنند، این چیزی مثبت است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------