طالبان ۲ هزار خودرو زرهی و ۴۰ بالگرد به غنیمت گرفت/ خروج بیش از ۱۸ هزار نفر از کابلطالبان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
«کریسپیان بالمر» خبرنگار رویترز خبر داد که طالبان ۴۰ بالگرد به غنیمت گرفته است.

به گزارش تسنیم، آخرین ارزیابی اطلاعاتی نشان می‌دهد طالبان بیش از ۲۰۰۰ خودرو زرهی، از جمله هاموی و حدود ۴۰ وسیله پرنده نظامی از جمله بالگردهای بلک هاکس و پهپادهای اسکن ایگل را در اختیار گرفته است

 

***

 

ناتو: بیش از ۱۸ هزار نفر از طریق فرودگاه کابل تخلیه شدند

یک مقام آگاه ناتو به خبرگزاری رویترز گفت که از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان و ایجاد هرج و مرج بیش از ۱۸ هزار نفر از طریق فرودگاه کابل از این کشور خارج شدند.

 

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، این مقام ناتو افزود که ازدحام جمعیت همچنان در خارج از فرودگاه کابل ادامه دارد و آنها نسبت به خروج از کشور ناامید هستند.

 

یک مقام کاخ سفید نیز به رویترز گفت که ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه حدود ۳ هزار نفر را از فرودگاه کابل خارج کرده است.

 

به گفته این مقام آمریکایی، مجموع تعداد نفرات خارج شده از طریق فرودگاه کابل توسط آمریکا از روز ۱۴ اوت (۲۳ مرداد) در مجموع ۹ هزار نفر است.

 

در آستانه نشست وزیران خارجه عضو ناتو در مورد آخرین تحولات افغانستان، شب گذشته آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو گفت و گو کرد.

 

وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی اعلام کرد: در نشست وزیران خارجه کشورهای عضو ناتو گرد هم می آیند تا درباره تحولات افغانستان و تلاش های ناتو برای اطمینان از تخلیه ایمن و منظم کارکنان متحدان و شرکای افغانستانی بحث کنند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------