آخرین اخبار بین الملل


جنگ اوکراین،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

انگلیس: دو فرمانده ارشد روسیه به دلیل ناکامی در «خارکیف» و غرق شدن ناو روسی برکنار شده‌اند

در ادامه اظهارنظرهای مقام‌های غربی درباره بحران اوکراین، وزارت دفاع انگلیس ادعایی را درباره برکناری شماری از فرماندهانی نظامی روسیه مطرح…

ناوالنی: اپل و گوگل با روسیه تبانی کرده‌اندناوالنی،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
ناوالنی اپل و گوگل را به "بزدل" بودن متهم کرده و گفت که این شرکت‌ها با حذف برنامه موبایلی رای‌گیری پیش از انتخابات پارلمانی اخیر در روسیه با دولت مسکو تبانی کرده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری الجزیره، حامیان الکسی ناوالنی منتقد در بند کرملین اخیرا این دو کمپانی مستقر در آمریکا را به تسلیم شدن در برابر فشارهای روسیه و حذف برنامه رای‌گیری تاکتیکی ضد دولت مسکو از بازارهای تلفن‌های همراه خود در سه روز انتخابات پارلمانی روسیه متهم کردند که روز یکشنبه به پایان رسید. این برنامه رای‌گیری به مردم پیشنهادهایی را درباره اینکه به چه کسی رای بدهند، ارائه می‌کرد.

 

ناوالنی که اکنون در زندان است، به انتقادها از این دو کمپانی فناوری آمریکایی پرداخت و در توئیتی نوشت: کمپانی‌های اپل و گوگول از درخواست‌های دولت روسیه تبعیت کرده و برنامه ما را از بازارهای تلفن‌های همراه حذف کردند. یوتیوب عزیز ویدئوی ما را پاک کرد و تلگرام هم ربات ما را مسدود کرده است.

 

وی ادامه داد: می‌دانم که بسیاری از آنهایی که در گوگل، اپل و سایر کمپانی‌های فناوری کار می‌کنند، افراد خوب و صادقی هستند. به آنها تاکید دارم که در مقابل بزدل و ترسو بودن روسای خود تسلیم نشوند.

 

ناوالنی همچنین گفت که از پاول دوروف، موسس و صاحب تلگرام به شدت ناراحت و ناراضی است چون ربات هوشمند رای‌گیری در دوران انتخابات پارلمانی روسیه از برنامه تلگرام حذف شد؛ دوروف گفته که از گوگل و اپل تبعیت کرده است.

 

در همین حال، کرملین از حذف این برنامه استقبال کرد و گفت: این کمپانی‌های بزرگ فناوری با قوانین روسیه مطابقت داشتند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------