خواهر رهبر کره شمالی به یک منصب عالی ارتقا یافت/ آیا مقدمات جانشینی کیم جونگ اون فراهم می‌شود؟کیم جونگ اون و خواهرش،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
خواهر و مشاور ارشد کیم جونگ اون، رهبر کره‌ شمالی که گمانه‌زنی‌ها از احتمال به دست گرفتن رهبری این کشور توسط او در آینده قوت گرفته به منصبی عالی‌تر در سلسله مراتب حکومتی ارتقا یافت.

به گزارش انتخاب، خبرگزاری رسمی کره شمالی روز چهارشنبه با اعلام این مطلب تصریح کرد که خانم کیم یو جونگ، بواسطه ارتباط بسیار نزدیک و نفوذ بالا نزد برادرش به عنوانی عضو کمیسیون امور کشوری منصوب شده است.

 

این انتصاب در چارچوب مجموعه‌ای از تغییرات تازه در راس تشکیلات حکومتی که به تایید مجمع عالی خلق، تنها پارلمان جمهوری خلق کره شمالی نیز رسید، انجام شده است.

 

روزنامه رسمی رودونگ سینمون، ارگان کمیته مرکزی حزب کارگران کره روز پنجشنبه تصاویر هشت عضو جدید کمیسیون امور کشوری را منتشر کرد که خانم کیم یو جونگ بواسطه جوانی و اینکه تنها زن در این مجموعه بود از دیگران متمایز شده بود.

 

آیا مقدمات جانشینی کیم جونگ اون فراهم می‌شود؟

کیم یو جونگ اغلب و به ویژه در جریان دیدارهای رهبر کره شمالی با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا و مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی، در کنار برادرش دیده شده است که در دوران جوانی دوران تحصیل را با هم در سوئیس گذرانده بودند.

 

نقش سیاسی این زن پرنفوذ در دستگاه حاکمه کره شمالی مدت‌ها است که به موضوعی برای حدس و گمانه‌زنی‌ها تبدیل شده است. از او در این میان اغلب به عنوان جانشین احتمالی برادرش نام برده می‌شود که در صورت تحقق این امر، کیم یو جونگ نخستین رهبر زن در این کشور محافظه‌کار و منزوی در جهان خواهد بود.

 

وی بیشتر با اظهارات تند علیه واشنگتن و سئول، بویژه در جریان ماجرای تخریب دفتر ارتباطات میان دو کره که توسط همسایه جنوبی ساخته و اداره می‌شد، نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته بود.

 

وی کره جنوبی را متهم کرده بود که با تحرکات مرزی زمینه تنش‌آفرینی در افکار عمومی و ترغیب شهروندان این کشور برای فرار به آن سوی مرزها را فراهم کرده است.

 

این در حالیست که وی پس از ارتقا رتبه‌های متوالی که طی سالهای اخیر از آن بهره‌مند شده به تازگی اعلام کرده که کشورش در صورت احترام متقابل حاضر به مذاکره به کره جنوبی برای کاستن از تنش‌ها است.

 

کیم یو جونگ در حالی روز چهارشنبه رسما به عنوان عضو کمیسیون امور کشوری منصوب شد که پیش‌تر ۹ عضو این نهاد از جمله پاک پونگ جو، نایب رئیس و چو سون هویی، تنها زنی که یک پست عالی در سلسله مراتب حکومتی کره شمالی داشت از سمت‌های خود کنار رفته بودن.

 

گفتنی که خانم چو سون هویی به عنوان یک دیپلمات ارشد همچنین پیش تر نقشی کلیدی در مذاکرات کشورش با ایالات متحده ایفا کرده بود.

 

کیم یو جونگ ۳۴ ساله با عضویت در کمیسیون امور کشوری پس از ارتقا رتبه‌های متوالی اینک به یکی از بالاترین مناصب در سلسه‌مراتب حکومتی دست پیدا کرده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------