درگیری در نقاط مرزی ارمنستان و جمهوری آذربایجان/ 25 نفر کشته شدنددرگیری در نقاط مرزی ارمنستان و جمهوری آذربایجان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
در نتیجه درگیری‌های دو روزه مرزی بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان 25 نفر کشته شدند.

به گزارش تسنیم، صبح امروز سه شنبه درگیری امروز در منطقه قیزیل تپه بین نیروهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان رخ داد که در پی آن طرفین مواضع یکدیگر را مورد هدف قرار داده اند.

 

وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد در این خصوص در بیانیه ای اعلام کرد که مقر نظامیان و مهمات نیروهای مسلح ارمنستان منهدم شده است.

 

باکو آغاز این درگیری را در پاسخ به اقدام تحریک آمیز طرف ارمنی عنوان کرد و مدعی انهدام تجهیزات ضد تانک و خمپاره های طرف مقابل شد.

 

بنابر اعلام رسانه های آذری، وضعیت در مرز همچنان متشنج بوده و عملیات رزمی در جریان است.

 

وزارت دفاع ارمنستان نیز اعلام کرد که در نتیجه درگیری‌ها، 6 نیروی نظامی این کشور به اسارت نیروهای جمهوری آذربایجان درآمده اند.

 

به ادعای رسانه های آذری، ارتش ارمنستان در جبهه سیسان و لاچین به صورت ناگهانی اقدام به حمله به مواضع ارتش آذربایجان کرده که در این حمله 2 نظامی آذربایجانی زخمی شده اند.

 

برخی رسانه های آذری به نقل از منابع ارمنی گزارش دادند که نیروهای آذربایجانی 7 کیلومتر داخل مرز سیسان پیشروی کرده اند و با ادامه درگیری در این ناحیه، 5 نظامی ارمنی جان خود را از دست داده اند.

 

طرف آذربایجانی تاکنون آماری از تعداد تلفات خود گزارش نکرده ولی اعلام کرده است که نظامیان ارمنستان با استفاده از توپخانه، نیروهای زرهی و دیگر سلاح ها، مواضع ارتش آذربایجان زیر آتش سنگین قرار داده اند.

 

خبرگزاری تاس روسیه نیز در این خصوص اعلام کرد که شورای امنیت ارمنستان از روسیه خواسته است در چهارچوب تعهدات متقابل برای دفاع از ارمنستان وارد عمل شود.

 

خبرگزاری ارمنستان نیز از کشته شدن ده نظامی این کشور خبر داد. همچنین ۴ نفر دیگر از نیرو‌های ارمنستان زخمی شده اند.

 

براساس این گزارش ۱۵ نفر از نیرو‌های جمهوری آذربایجان نیز طی این نبرد‌ها کشته شده اند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------