آخرین اخبار بین الملل


,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

طالبان: کشورهای اسلامی دولت افغانستان را به رسمیت بشناسند

نخست وزیر دولت طالبان از کشورهای جهان، به ویژه کشورهای اسلامی خواست به مردم افغانستان کمک کنند و دولت افغانستان را به رسمیت بشناسند. به…

طرح قانونگذاران آمریکایی برای به رسمیت نشناختن ریاست جمهوری پوتین بعد از 2024پوتین،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
دو قانونگذار آمریکایی به دنبال تصویب قطعنامه‌ای در کنگره این کشور هستند که براساس آن ریاست جمهوری «ولادیمیر پوتین» بعد از پایان دوره دوم ریاست جمهوری وی به رسمیت شناخته نشود.

به گزارش فارس، دو نماینده کنگره آمریکا در تدارک تصویب قطعنامه‌ای هستند که براساس آن دولت آمریکا ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را بعد از سال 2024 به رسمیت نشناسد. 

 

براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «استیو کوهن» و «جو ویلسون» قانونگذاران آمریکایی روز پنج شنبه از قطعنامه پیشنهادی خود رونمایی کردند. براساس بیانیه دفتر کوهن در این زمینه، اگر ولادیمیر پوتین بعد از پایان دوره دوم ریاست جمهوری خود در مه 2024 همچنان قصد داشته باشد در قدرت باقی بماند ایالات متحده مشروعیت او را در قدرت به رسمیت نخواهد شناخت. 

 

این بیانیه مدعی است که حضور پوتین در قدرت بعد از سال 2024 غیرقانونی و غیرمشروع خواهد بود. 

 

روسیه پیش از این اظهارات مقامات آمریکایی در زمینه انتخابات در این کشور را تلاش برای مداخله در روند انتخبات خوانده و به واشنگتن در زمینه هرگونه دخالت در انتخابات روسیه هشدار داده است.

 

در ماه آوریل 2021، پوتین قانونی را امضا کرد که به رئیس جمهور این کشور اجازه می‌دهد بیشتر از دو دوره در قدرت بماند. این قانون پس از برگزاری همه پرسی عمومی برای اصلاح قانون اساسی روسیه که با رای 77 درصدی مردم این کشور مورد موافقت قرار گرفت به اجرا درآمده است. یکی از بندهای اصلاح قانون اساسی روسیه مجوز ریاست جمهوری هر فرد بیش از دو دوره است. 

 

این قانون به ولادیمیر پوتین اجازه می‌دهد تا سال 2036 و در صورت پیروزی در انتخابات رئیس جمهور روسیه باشد. 

 

پوتین بین سالهای 2000 تا 2008 دوبار رئیس جمهور روسیه بود. سپس از سال 2012 و با تغییر دوره ریاست جمهوری از 4 سال به 6 سال و تا به امروز رئیس جمهور این کشور است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------