توافق گروه ۷ برای کمک ۱۸.۴ میلیارد دلاری به اوکراینگروه ۷،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
پیش نویس بیانیه گروه ۷ نشان می‌دهد که رهبران مالی این گروه از هفت کشور اقتصادی بر سر ۱۸.۴ میلیارد دلار کمک به اوکراین برای پرداخت صورتحساب‌های خود در ماه‌های پیشرو توافق کرده و گفتند که آماده هستند در طول جنگ با روسیه در کنار کی‌یف بایستند و در صورت نیاز اقدامات بیشتری انجام دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، وزرای اقتصاد و روسای بانک مرکزی از کشور‌های آمریکا، ژاپن، کانادا، انگلیس، آلمان، فرانسه و ایتالیا عضو گروه هفت در حال مذاکره با اوکراین هستند که از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ هدف حمله روسیه قرار گرفته و در حال دست و پنجه نرم کردن با بحران مالی است.

 

گروه ۷ در پیش نویس این بیانیه همچنین آورده است: در ۲۰۲۲، ما ۱۸.۴ میلیارد دلار بودجه در حمایت از اوکراین شامل ۹.۲ میلیارد دلار تعهدات کنونی در نظر گرفته‌ایم. همچنین در طول این جنگ و پس از آن در کنار اوکراین هستیم و آماده‌ایم تا کار‌های بیشتری در صورت لزوم انجام دهیم.

 

در این پیش نویس، گروه ۷ همچنین پیشنهاد کمیسیون اروپا را برای اعطای وام ۹ میلیارد دلاری به اوکراین مورد استقبال قرار داد و به این نکته اشاره کرد که بانک بازسازی و توسعه اروپا و همکاری مالی بین‌المللی قصد دارد تا مبلغ ۳.۴ میلیارد دلار به کی‌یف کمک کند. اما هنوز مشخص نشده که آیا این بودجه بخشی از همان ۱۸.۴ میلیارد دلار است یا جدا از آن.

 

اوایل روز پنجشنبه نیز وزیر دارایی آلمان گفت که کشورش یک میلیارد یورو به اوکراین می‌دهد و ژاپن نیز وعده کمک ۶۰۰ میلیون دلاری برای کمک به نیاز‌های کوتاه مدت اوکراین را مطرح کرد.

 

اوکراین تخمین زده که برای پرداخت دستمزد کارمندان و نیرو‌های دولت در ماه پنج میلیارد دلار نیاز دارد.

 

در ادامه این پیش نویس همچنین آمده است: بانک‌های مرکزی کشور‌های گروه ۷ به دقت تاثیر فشار قیمت‌ها بر انتظارات تورمی را زیر نظر دارند و به تنظیم مناسب سرعت سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه به روشی وابسته به داده‌ها و شفاف‌سازی آن‌ها ادامه می‌دهند. آن‌ها همچنین اطمینان می‌دهند که انتظارات تورمی به خوبی تثبیت می‌شوند و در عین حال مراقب حفظ شرایط هستند.

 

تخمین‌های اقتصاددان‌ها از هزینه بازسازی اوکراین به طور گسترده‌ای بین ۵۰۰ میلیارد یورو تا دو تریلیون یورو (۵۲۴ میلیارد دلار تا ۲.۰۹ تریلیون دلار) و با توجه به فرضیه‌ها در مورد مدت زمان درگیری و دامنه تخریب در اوکراین متفاوت است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------