ترامپ به دلیل فساد مالی محکوم به پرداخت جریمه شدترامپ،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
قاضی دادگاه ایالتی نیویورک، دونالد ترامپ و بنگاه تجاری او را در پرونده کلاهبرداری به دلیل فساد مالی ناشی از سند سازی و ارائه اطلاعات نادرست درباره ارزش واقعی دارایی‌ها و سرمایه شرکت خود، به پرداخت ۳۵۵ میلیون دلار محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، قاضی دادگاه ایالتی نیویورک روز جمعه به وقت محلی همچنین دونالد ترامپ را برای سه سال از هرگونه فعالیت تجاری در نیویورک و تصدی پست های مدیریتی در شرکت های دولتی محروم کرد و همچنین برای سه سال از گرفتن هرگونه وام بانکی در ایالت نیویورک محروم خواهد بود.

 

دادستانی نیویورک از دادگاه خواسته بود ترامپ را ۳۷۰ میلیون دلار جریمه کنداما قاضی دادگاه روز جمعه ۲۷ بهمن ماه جاری در حکمی ترامپ را به جریمه  ۳۵۴.۹ میلیون دلاری محکوم کرد.

 

قاضی آرتور انگورون، دو پسر ترامپ، دونالد جونیور و اریک را نیز به دلیل کلاهبرداری در نیویورک از جمله صدور صورت‌های مالی نادرست و جعل سوابق تجاری به جریمه محکوم کرد. بر این اساس، هر یک از پسران ترامپ نیز به پرداخت چهار میلیون دلار جریمه شدند.

 

علاوه بر این، آلن وایسلبرگ، مدیر مالی سابق سازمان ترامپ نیز به یک میلیون دلار جریمه شد. وکیل ترامپ این حکم را "بی عدالتی آشکار" خواند و گفت که قصد دارد درخواست تجدید نظر کند.

 

سپتامبر سال گذشته قاضی این دادگاه در نیویورک در یک پرونده غیرکیفری حکم داد که ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا بطور مکرر میزان ثروت خود را چند میلیارد دلار نزد بانک‌ها و شرکت‌های بیمه بزرگنمایی کرده است.

 

دادستان کل ایالت نیویورک بعنوان مدعی العموم در این پرونده بود و در آن زمان اعلام شد که ترامپ برای دریافت وام های ارزان و بیمه این اقدام را انجام داده است.

 

این دادگاه بعضی از مجوزهای کسب و کار ترامپ را در نیویورک باطل و اکنون نیز حکم توقف هرگونه فعالیت تجاری توسط بنگاه ترامپ را برای سه سال آینده اعلام کرد.

 

قاضی این پرونده می گوید ترامپ در طول یک دهه، در اعلام ارزش دارایی‌های خود دو میلیارد و دویست میلیون دلار اغراق کرده است.

 

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا و رقیب بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا، پرونده های متعددی دارد که پیش از برگزاری انتخابات آمریکا در ماه نوامبر، قرار است به آنها رسیدگی شود.

 

پیش از این، یک قاضی آمریکایی در حکمی یک جلسه دادگاه  ترامپ را طبق برنامه در ماه آینده میلادی (۲۵ مارس) تعیین کرد و با درخواست های وکلای مدافع رئیس جمهور سابق آمریکا برای تاخیر جلسه دادگاه مخالفت کرد.

 

به گزارش ایرنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه به وقت محلی گزارش داد  قاضی خوان مانوئل مرچان از تاخیر در دادگاه جداگانه ترامپ در واشنگتن استفاده کرده و این ماه را برای جلسه دادگاه او اعلام کرد.

 

پرونده ترامپ در واشنگتن مربوط به توطئه برای تغییر نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است. این پرونده عملاً در انتظار نتیجه درخواست تجدید نظر ترامپ متوقف شده است.

 

این تصمیم به این معنی است که پرونده‌ مربوط به حق السکوت و روابط مخفیانه ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶، اولین مورد از چهار پیگرد کیفری علیه وی است که جلسه دادگاه آن برگزار می شود. موارد دیگر اتهامات علیه ترامپ شامل تلاش برای تغییر نتایج انتخابات و نگهداری غیرقانونی اسناد محرمانه در خانه خود در فلوریدا است.

 

وکلای ترامپ تصمیم به تعیین این تاریخ و از اینکه ترامپ باید همزمان با تلاش برای شرکت در رقابت های انتخاباتی، در نیویورک محاکمه شود، انتقاد کردند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------