اکونومیست: دونالد ترامپ پیش از انتخابات به زندان نخواهد افتاد!ترامپ،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
نشریه اکونومیست در گزارشی درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رقابت ترامپ و بایدن برای ورود دوباره به کاخ سفید نوشته آن کسانی که امیدوارند زندانی شدن دونالد ترامپ باعث پایان غائله ریاست‌جمهوری او شود، زیاد روی این موضوع حساب باز نکنند. این نشریه در توضیح بیشتر این موضوع مدعی شده که شرایط و قرائن نشان می‌دهد آن کسانی که دوست دارند ترامپ را به زودی پشت میله‌های زندان ببینند، به احتمال زیاد ناامید خواهند شد!

به گزارش شفقنا از نشریه اکونومیست، دادستان‌هایی که می‌خواهند دونالد ترامپ را محکوم کنند، با یک ضرب‌الاجل بسیار عجیب و غیرعادی روبرو هستند. برای دونالد ترامپ بازگشت به کاخ سفید و به عبارت بهتر بازپس‌گیری عنوان ریاست‌جمهوری بهترین راه فرار از خطر زندانی شدن به حساب می‌آید: پس از بازگشت به کاخ سفید، او خواهد توانست چهار پرونده جنایی را که علیه‌اش ارائه شده است، متوقف کرده یا از دستور کار خارج کند. از این روست که دادستان‌های این پرونده‌ها- و افکار عمومی البته- به دنبال این هستند که این محاکمات را قبل از انتخابات ماه نوامبر به نتیجه برسانند. چون اگر این فرصت از دست برود، دونالد ترامپ ممکن است هرگز در هیچ دادگاه قانونی پاسخ‌گوی جرایم و جنایات ادعایی خود نباشد.

 

نود و یک اتهام جنایی که علیه دونالد ترامپ مطرح شده؛ هم جدی و هم پیکارسک و عجیب هستند. مهم‌ترین آن‌ها مربوط به نقش‌آفرینی او در حمله به ساختمان کنگره در ششم ژانویه ۲۰۲۱ است. تلاش دونالد ترامپ و هوادارانش برای برگرداندن شکست انتخاباتی سال ۲۰۲۰، تکان‌دهنده‌ترین و جدی‌ترین مورد حمله به قانون اساسی در دهه‌های اخیر به شمار می‌آید- البته اگر نخواهیم آن را مهم‌ترین، تکان‌دهنده‌ترین و جدی‌ترین مورد رویکرد غیرقانونی در تمام سال‌های پس از جنگ داخلی آمریکا به شمار آوریم. اینکه هیئت منصفه آقای ترامپ را مجرم یا بی‌گناه تشخیص دهد؛ اهمیت آشکاری دارد و می‌تواند برای رای‌دهندگانی که برای تصمیم‌گیری در مورد احتمال بازگشت او به ریاست‌جمهوری آماده می‌شوند، آموزنده و مفید باشد. البته ترامپ با اتهامات دیگری از قبیل دخالت در انتخابات جورجیا و نگهداری و سوء‌استفاده از اسرار دولتی نیز مواجه است. و هم‌چنین (انگار ترامپ نمی‌تواند بی‌سروصدا و بدون حضور در برخی از نشریات زرد روزگار بگذراند) یکی از اتهامات هم شامل پرداخت حق‌السکوت به یک ستاره فیلم‌های پورن است.

 

با این حال، نکته مهم در این میان فرجام این اتهامات- و البته نقش آن‌ها در انتخابات- می‌تواند باشد. گذشته از این که دادستان‌ها به دنبال تعیین تکلیف دادگاه دونالد ترامپ قبل از برگزاری انتخابات هستند؛ این موضوع را نادیده نباید گرفت که مجرم شناخته شدن ترامپ انتخاب او را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد- چنان‌که اغلب نظرسنجی‌ها حکایت از این دارند که ترامپ که در حال حاضر چند درصد از بایدن جلوتر است، در صورت مجرم شناخته شدن با ۴۳ درصد در برابر ۴۵ درصد بایدن قافیه را به او خواهد باخت.

 

دلیل نویسنده این مطلب برای این ادعا این است که گفته می‌شود رسیدگی به پرونده‌های قضایی دونالد ترامپ به تعویق افتاده- و قبل از انتخابات تعیین تکلیف نخواهند شد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------