ناتو: باید برای حملات جدید روسیه آماده باشیم | هشدار ترامپ درباره آغاز جنگ هسته‌ایاخبار،اخبار جدید،اخبار روز
ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو با تاکید بر اهمیت افزایش نظامی از اوکراین گفت که متحدان کی‌یف باید برای حملات جدید روسیه آماده باشند.

به گزارش ایرنا، استولتنبرگ پنجشنبه در مصاحبه‌ای با رادیو ۴ بی.بی.سی تصریح کرد، ارسال تانک‌های رزمی به اوکراین تاثیر زیادی در جنگ خواهد داشت و به اوکراینی‌ها کمک می‌کند تا حملات روس‌ها را دفع کنند.

 

وی افزود: ما همچین باید به اوکراین کمک کنیم تا کی یف سرزمین‌های خود را بازپس گرفته و بتواند به پیروزی دست یابد فته و مثل یک کشور مستقل عمل کند. همه ما می‌دانیم که روس‌ها برای انجام حملات جدید برنامه‌ریزی ی‌کنند.

 

استولتنبرگ گفت که روسیه تولید مهمات توپخانه‌ای را افزایش داده و برای بسیج بیش از ۲۰۰ هزار نیروی دیگر به منظور آغاز حملات جدید آماده می‌شود.

 

دبیرکل ناتو همچنین بدون ارائه هیچ گونه سند و شواهدی مدعی شد که روسیه برای دریافت تسلیحات بیشتر از ایران و کره شمالی کمک خواسته است.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ناتو حمایت هوایی از اوکراین را بررسی می‌کند یا خیر، گفت که این پیمان نظامی فعلا بر دفاع هوایی متمرکز است و متحدان تاکنون سامانه‌های دفاع هوایی به آن کشور فرستاده‌اند.

 

استولتنبرگ بار دیگر با استقبال از تصمیم انگلیس و آلمان و کشورهای دیگر برای ارسال تانک به اوکراین گفت که آموزش پرسنل نظامی برای استفاده از این تجهیزات زمان می‌برد اما یقین دارد که ارسال این تانک‌ها بزودی انجام می‌شود.

 

آلمان با ارسال تانک‌های لئوپارد ۲ به اوکراین موافقت کرده و به نیروهای اوکراینی برای استفاده از این تانک‌ها آموزش می‌دهد.

 

برلین همچنین موافقت کرده است که به سایر کشورهای اروپایی اجازه دهد تا تانک‌های ساخت آلمان را به اوکراین بدهند.

 

 

علاوه بر این، آمریکا نیز ۳۱ تانک آبرامز و انگلیس هم ۱۴ تانک چلنجر ۲ به اوکراین خواهند داد.

 

 

پنتاگون: ماه‌های آینده در اوکراین ممکن است سرنوشت‌ساز باشد

دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور امنیت بین‌الملل اعلام کرد که تحولات در منطقه عملیات نظامی روسیه در اوکراین ممکن است در ماه‌های آینده تعیین‌کننده باشد.

 

به گزارش ایسنا، «سلست والاندر» دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور امنیت بین‌الملل امروز پنجشنبه در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت: آنچه در ماه‌های آینده اتفاق می‌افتد می‌تواند تعیین‌کننده باشد. ما بر ارائه تجهیزات نظامی به اوکراین برای دفاع از مردم و قلمرو این کشور، متمرکز شده‌ایم.

 

 

هشدار ترامپ درباره ارسال تانک‌های غربی به اوکراین

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا درباره کشیده شدن بحران اوکراین به جنگ هسته‌ای در شرایطی که غرب تجهیزات نظامی همچون تانک به اوکراین ارسال می‌کند، هشدار داد.

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

ترامپ در شبکه اجتماعی Truth Social نوشت: اول تانک‌ها، سپس سلاح‌های هسته‌ای. همین حالا این جنگ دیوانه‌وار را متوقف کنید. انجام آن آسان است.

 

وی بارها هشدار داده است که وضعیت اوکراین ممکن است به جنگ جهانی سوم تبدیل شود. او قبلا گفته بود اگر به ریاست جمهوری آمریکا ادامه می‌داد، جنگ اوکراین آغاز نمی‌شد.رئیس جمهور سابق آمریکا درباره جنگ هسته‌ای به دلیل ارسال تانک‌های غربی به اوکراین هشدار داد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023