دلهره در استرالیا در پی گم شدن کپسول ۸میلیمتری حاوی رادیواکتیواخبار،اخبار جدید،اخبار روز
به‌دنبال مفقود شدن یک محفظه حاوی مقادیر «قابل توجه» رادیواکیتو در استرالیای غربی، مقامات این کشور هشدار بهداشتی صادر کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اندی رابرتسون، مقام ارشد بهداشتی استرالیای غربی با اشاره به مفقود شدن یک محفظه کوچک حاوی مقادیر «قابل توجه» مواد رادیواکتیو، ضمن اعلام وضعیت اضطراری از مردم خواست تا در صورت پیدا کردن این شیء، از آن فاصله بگیرند.

 

رابرتسون گفت: این محفظه (کپسول) به عنوان یک منبع ساطع‌کننده تشعشعات، اشعه بِتا و گاما ساطع می‌کند. بنابراین اگر با این محفظه در تماس بوده یا نزدیک آن شوید، یا به آسیب پوستی دچار یا به عنوان یکی از اثر بلندمدت، به سرطان مبتلا خواهید شد.

 

محفظه مورد نظر یک شی‌ء کوچک با عرض ۶ و ارتفاع ۸ میلیمتر و کوچک‌تر از سکه ۱۰ سِنتی استرالیا است. گفته می‌شود احتمالاً این شی‌ء از کامیونی که در بزرگراه ۱۴۰۰ کیلومتری واقع شده بین یک معدن در نزدیکی شهر نیومان در بخش شمالی استرالیای غربی و یک ایستگاه قطار در نزدیک شهر «پرث»، به بیرون پرتاب شده است.

 

در حال حاضر مقامات از دارندگان وسایل نقلیه خواسته‌اند تا لاستیک خودروهای خود را بررسی کنند. معاونت آتشنشانی و خدمات اورژانسی استرالیا اعلام کرده که این محفظه برای ساخت سلاح قابل استفاده نیست اما همچنان خطرناک است. گفته می‌شود این شیء دهم ژانویه (۲۰ دی) گم شده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023