واکنش تند مسئولان اسرائیلی به حکم احتمالی بازداشت نتانیاهواخبار،اخبار جدید،اخبار روز

شفقنا: در پی احتمال صدور قرار بازداشت بنیامین نتانیاهو،نخست‌وزیر اسرائیل و یوآو گالانت وزير جنگ این رژیم به اتهام ارتکاب جنایت جنگی، ایتامار بن گویر وزیر امنیت داخلی اسرائیل اعلام کرد: دادستان دیوان کیفری بین‌المللی در لاهه، نتانیاهو و گالانت را مساوی با رهبران حماس می‌داند، ارسال نمایندگان اسرائیل به دادگاه اشتباهی فاحش بود.

 

بنی گانتز عضو کابینه جنگ اسرائیل هم با این ادعا که قرار دادن رهبران دولتی که درگیر نبرد برای دفاع از شهروندانش است در کنار تروریست‌ها یک کوری اخلاقی است، گفت: پذیرش موضع دادستان ديوان کیفری بین‌المللی، جنایت تاریخی پاک‌نشدنی است.

 

بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی این رژیم هم با بیان اینکه دوستان اسرائیل و کشورهای روسن‌فکر اجازه تداوم فعالیت این دادگاه را نخواهند داد، اظهار داشت: اسرائیل به دفاع از خود ادامه خواهد داد و تاریخ درباره کسانی که در کنار نازی‌های حماس قرار گرفتند، قضاوت خواهد کرد.

 

يائير لاپید، رهبر اپوزیسیون اسرائیل هم مدعی شد: تصمیم دادستان دیوان کیفری بین‌المللی یک فاجعه سیاسی است، ما نمی‌پذیریم که رهبران اسرائیل با قاتلان حماس مقایسه شوند، ما درخصوص این تصمیم ساکت نخواهیم ماند.

 

پیش از این، دادستان دادگاه کیفری بین المللی (لاهه) در اظهاراتی از بررسی شواهد و مدارک مرتبط با جنگ وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه غزه خبر داده بود‌.

 

دادستان دادگاه لاهه با اشاره به بررسی مدارک و شواهد جنگ علیه غزه، تاکید کرد: مقامات اسرائیلی به طور سازمان‌یافته فلسطینیان را از زندگی اولیه محروم کرده‌اند.

 

وی افزود: بنیامین نتانیاهو و یواف گالانت، (نخست وزیر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی) غیرنظامیان فلسطینی در غزه را از ملزومات اساسی برای زندگی اولیه و حیات محروم کرده‌اند.

 

وی تاکید کرد: امروز درخواست‌هایی در زمینه صدور حکم بازداشت برای نتانیاهو و گالانت به دادگاه لاهه خواهد رسید و ما در این زمینه اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

 

دادستان دادگاه لاهه اظهارداشت: ما ادله و شواهدی داریم که ثابت می‌کند نتانیاهو و گالانت مسئولیت جنایات رخ داده در اراضی فلسطینی را برعهده دارند. پیامدهای فاجعه بار گرسنه نگه داشتن مردم غزه آشکار و واضح است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------