هشدار مشاور بایدن نسبت به تاثیر «ویرانگر» حملات روسیه بر اقتصاد اوکراین مشاور بایدن ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
مشاور اطلاعاتی ارشد آمریکا گفت که حملات موشکی روسیه تاثیر ویرانگری بر اقتصاد اوکراین داشته و تولید ناخالص داخلی این کشور را ۳۰ درصد کاهش داده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری یاهو نیوز، آوریل هینز، مدیر اطلاعات ملی آمریکا گفت که مقامات این کشور تا این لحظه نشانه‌ای از سست شدن عزم اوکراینی‌ها برای دفاع در برابر روسیه نمی‌بینند.

 

با این حال، هینز چشم‌اندازی از جنگ اوکراین ارائه داد که کمتر مقامی در واشنگتن ترسیم کرده است. او گفت که حملات موشکی روسیه علیه زیرساخت‌های اوکراین آسیبی به مراتب بیشتر از آنچه اعلام می‌شود در پی داشته است.

 

وی افزود: آنچه شاهدش هستیم، تاثیر این حمله‌ها بر اقتصاد اوکراین است که تا همین جا هم در این مناقشه آسیب زیادی دیده و تولید ناخالص داخلی اوکراین ۳۰ درصد کاهش یافته است. اگر روس‌ها نیروگاه‌های اوکراین را هدف گرفته و بتوانند تخریب مورد نظر خود را بر زیرساخت‌های حیاتی اوکراین اعمال کنند، وضعیت واقعا چالش‌برانگیز خواهد شد.

 

این اظهارات هینز در روزی مطرح شد که روس‌ها بار دیگر حملات موشکی علیه زیرساخت‌های انرژی اوکراین انجام دادند و تعداد تلفات این حملات ۱۲ تن گزارش شده است. براساس گزارش یاهو نیوز، مسکو سعی دارد در این زمستان سرد، منابع آبی و برقی اوکراین را "نابود" کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023