کره شمالی یک موشک بالستیک شلیک کرد/ گمانه‌زنی سئول از زمان احتمالی آزمایش اتمی پیونگ‌یانگموشک بالستیک ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
کره شمالی امروز (چهارشنبه) یک موشک بالستیک به سمت دریای شرقی شلیک کرد.

 به گزارش ایسنا به نقل از یونهاپ، این پرتاب تنها سه روز پس از شلیک موشک بالستیک کوتاه برد پیونگ یانگ به دریای شرق انجام شد.

 

این در حالی است که رزمایش آمریکا و کره جنوبی با حضور یک ناو هواپیمابر آمریکایی در آب‌های منطقه‌ای در جریان است.

 

شلیک روز چهارشنبه در حالی رخ داد که کامالا هریس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده قصد دارد در سفری به سئول که به گفته کاخ سفید هدف آن تاکید بر قدرت ائتلاف است، از منطقه غیرنظامی شده بین دو کره دیدن کند.

 

یونهاپ همچنین به نقل از قانونگذاران مطلع از آژانس اطلاعات ملی گزارش داد که اولین آزمایش هسته‌ای کره شمالی از سال ۲۰۱۷، در صورت انجام، احتمالا بین ۱۶ اکتبر و ۷ نوامبر انجام خواهد شد.

 

این خبرگزاری به نقل از قانونگذاران مطلع از سرویس اطلاعات ملی (NIS) گزارش داد که مقدمات آزمایش هسته‌ای در تونل آزمایشی پونگی-ری کره شمالی تکمیل شده است، جایی که این کشور شش آزمایش هسته‌ای زیرزمینی را از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۷ انجام داد.

 

یونهاپ گزارش داد که زمان آزمایش احتمالاً با توجه به رویدادهای متحد اصلی کره شمالی، چین، و بزرگترین رقیب آن، ایالات متحده تعیین می‌شود. یکی از قانونگذاران، یو سانگ بوم، به خبرگزاری گفت: « سرویس اطلاعات ملی گفت اگر کره شمالی آزمایش هسته‌ای انجام دهد، ممکن است زمانی بین بیستمین کنگره حزب چین در ۱۶ اکتبر و انتخابات میان دوره‌ای ایالات متحده در ۷ نوامبر باشد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022