ونزوئلا ۷ زندانی آمریکایی را در ازای ۲ تن از شهروندانش آزاد کردمقام‌های آمریکایی اعلام کردند در یک برنامه تبادل زندانی، ونزوئلا هفت آمریکایی از جمله پنج مدیر نفتی را در ازای دو تن از منسوبین نیکولاس مادورو که به اتهام قاچاق مواد مخدر در آمریکا زندانی بودند، آزاد کرد. 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، در این تبادل زندانی مدیران اجرایی شرکت "سیتگو پترولیوم" که چند سال بود در ونزوئلا زندانی بودند به همراه "متیو هیت"، تفنگدار دریایی سابق آمریکایی و یک شهروند آمریکایی دیگر به نام "عثمان خان" با دو تن از بستگان نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا که در سال ۲۰۱۵ دستگیر شده بودند، مبادله شدند.

 

 

 ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

تصویر دو شهروند بازداشتی ونزوئلا مربوط به سال ۲۰۱۵

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای در این رابطه گفت آمریکایی‌های "به غلط بازداشت شده" به زودی به خانه بر می‌گردند.

 

این برنامه تبادل زندانی که به گفته یک مقام آمریکایی در فرودگاه یک کشور نامشخص ثالث انجام شد، در پی چندین ماه مذاکرات محرمانه با دولت مارکسیست مادورو صورت گرفت که تحت تحریم‌های آمریکا از جمله در بخش انرژی خود است.

 

دولت مادورو نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد در نتیجه مذاکراتی که در ماه مارس (اسفند و فروردین) آغاز شد، دو جوان ونزوئلایی که به صورت "ناعادلانه" در ایالات متحده در بند بودند، به همراه یک گروه از شهروندان آمریکایی که تحت قوانین قضایی ونزوئلا بوده و بنا به دلایل انسان دوستانه آزاد شدند، مبادله شدند.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022