آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,ونزوئلا

بیش از هزار نظامی از ونروئلا فرار کردند/ خاموشی دوباره در کاراکاس

دولت کلمبیا مدعی شد بیش از هزار تن از نیروهای امنیتی و نظامی ونزوئلا طی دو ماه اخیر از این کشور فرار کرده و به کلمبیا پناهنده شدند. به…


مدیر امنیت ملی آمریکا هم نمی‌داند ترامپ چه می‌کند! اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,مدیر اطلاعات ملی آمریکا
.مدیر اطلاعات ملی آمریکا از شنید ن خبر دعوت ترامپ از پوتین برای سفر به واشنگتن شوکه شد. 

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه اکسپرس، دنیل کوتس، مدیر امنیت ملی آمریکا که پیش از این به دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا توصیه کرده بود که با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود دیدار خصوصی نداشته باشد، نگرانی خود را از احتمال دیدار رسمی پوتین از واشنگتن ابراز کرد.

 

کوتس در نشست انجمن امنیتی آسپن در واکنش به خبر دعوت ترامپ از پوتین گفت: یک بار دیگه بگو! درست شنیدم؟!

 

بر اساس گزارش‌ها، دولت ترامپ از این واکنش خشمگین شده و یکی از مقامات ارشد کاخ سفید در این باره گفته است: کوتس سرکش شده است.

 

خبر دعوت از پوتین برای سفر به آمریکا در توییتر سارا سندرز، سحنگوی کاخ سفید نیز تایید شده است.

 

سندرز در توییتر نوشت: ترامپ در هلسینکی با ادامه مذاکرات کاری میان نمایندگان دو شورای امنیت موافقت کرد. ترامپ از جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید درخواست کرد که پوتین را برای پاییز به واشنگتن دعوت کند و مذاکرات در خصوص این مساله در دست انجام است.

 

کوتس همچنین درباره دیدار خصوصی ترامپ و پوتین ابراز نگرانی کرد و گفت: نمی‌دانم در این جلسه چه رخ داده است. فکر می‌کنم با گذشت زمان اطاعات بیشتری از این نشست به دست بیاوریم اما این اطلاعات در انحصار رییس جمهور است.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------