زلنسکی: نیازی به جایگزین برای عضویت در اتحادیه اروپا نداریم رئیس جمهور اوکراین,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
رئیس جمهور اوکراین، در واکنش به طرح یشنهادی همتای فرانسوی خود، طرح هر گونه جایگزینی برای عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا را نوعی «سازش» با روسیه دانست.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه،  ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در یک کنفرانس مطبوعاتی در کی‌یف با آنتونیو کاستا، نخست وزیر پرتغال گفت: ما به جایگزین‌هایی برای نامزدی اوکراین جهت عضویت در اتحادیه اروپا و این دست مصالحه‌ها نیاز نداریم.

 

وی افزود: صادقانه بگویم، هیچ سازشی با اوکراین در پرونده اروپا وجود ندارد، این امتیازدهی دیگری بین اروپا و روسیه خواهد بود. من کاملاً از آن مطمئن هستم. این نفوذ و فشار سیاسی و دیپلماتیک مقامات و لابی‌گران روسیه بر تصمیم یک کشور اروپایی مبنی بر حمایت یا عدم حمایت از اوکراین است.

 

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، اخیرا پروژه "سازمان سیاسی اروپا" را در پارلمان اروپا مطرح و تصریح کرد که مکانیسم الحاق به اتحادیه اروپا که توسط کی‌یف مطرح شده، ممکن است "دهه ها" طول بکشد.

 

وی همزمان پیشنهاد ایجاد یک "سازمان جدید اروپایی" را که اوکراین به آن ملحق شده و می‌تواند شامل بریتانیا نیز باشد، ارائه کرد.

 

این پروژه که قرار است در یک نشست اروپایی در پایان ژوئن بررسی شود، مورد انتقاد برخی از رهبران جهان از جمله رئیس جمهور لیتوانی، قرار گرفته که معتقد است این نشان دهنده عدم تمایل به ورود سریع اوکراین به اتحادیه اروپا است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------