آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,جو بایدن

بایدن بار دیگر در ویسکانسین پیروز شد

نتایج بازشماری آرای انتخاباتی در ایالت ویسکانسین بیانگر پیروزی دوباره نامزد دموکرات‌های آمریکا با اختلاف بیش از ۲۰ هزار رأی در این ایالت…


اکثر آمریکایی‌ها مخالف مداخله نظامی واشنگتن در غرب آسیا هستند اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,تأسیسات نفتی
علیرغم تأثیر عملیات حمله به تأسیسات نفتی ریاض بر بازار جهانی نفت، اکثر آمریکایی‌ها مخالف مشارکت نظامی واشنگتن در هرگونه پاسخ احتمالی عربستان به حملات آرامکو هستند. 

به گزارش فارس، طبق نتایج نظرسنجی پایگاه تحلیلی «بیزنس اینسایدر»، تنها ۱۳ درصد از مردم آمریکا از پیوستن ارتش آمریکا به تقابل نظامی عربستان سعودی در پی عملیات حمله پهپادی شنبه هفته جاری به تأسیسات نفتی «آرامکو» عربستان حمایت کرده‌اند.

 

در این نظرسنجی از شرکت‌کنندگان سؤال پرسیده شده بود که «فکر می‌کنید که آمریکا باید چه نقشی را در پاسخ احتمالی به حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، برعهده بگیرد؟»

 

طبق نتایج نظرسنجی، در مجموع، ۶ درصد از آمریکایی‌ها بر این باور بودند که «آمریکا باید بعنوان بخشی از پاسخ نظامی سعودی‌ها، در حمله هوایی یا بمباران مشارکت کنند اما باید از  تخصیص نیروی زمینی دوری کند».

 

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که تنها ۷ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی بر این باور بودند که آمریکا باید هرگونه کمک نظامی لازم را در اختیار عربستان سعودی قرار دهد.

 

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که ۲۵ درصد از آمریکایی‌ها تأکید داشتند که آمریکا باید خود را از مسائل غرب آسیا کنار بکشد و به عربستان اجازه دهد، مسئله آرامکو را به تنهایی حل کند.

 

بیزنس اینسایدر در تحلیل نظرسنجی خود نوشت که به طور خلاصه، علیرغم آنکه حمله به تأسیسات آرامکو، پیامدهای چشمگیری به همراه داشته و بر پنج درصد از عرضه روزانه نفت جهان تأثیر گذاشته است و موجب افزایش قیمت نفت شده است، مردم آمریکا چندان از مداخله نظامی آمریکا در جنگ سعودی یا اقدام نظامی از جانب این کشور در پی حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، حمایت نمی‌کنند.

 

علیرغم فقدان شواهد درباره نقش ایران در حمله انصارالله یمن به تأسیسات عربستان، واشنگتن، تهران را به دست داشتن در این حمله متهم کرده است و به همین بهانه، ترامپ روز گذشته، تحریم‌های جدیدی را علیه ایران ارائه کرد.

 

نظرسنجی بیزنس اینسایدر بازه زمانی ۱۷ و ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۹ (۲۶ و ۲۷ شهریور) با حاشیه خطا مثبت و منفی ۲.۹۸ درصد و با ۹۵ درصد سطح اطمینان انجام شده است و در مجموع ۱۱۴۲ نفر در آن شرکت کرده‌اند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------