نامزد انتخابات تونس در دور دوم تبلیغ انتخاباتی نمی‌کند اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,نامزد انتخابات تونس
یکی از دو کاندیدای ریاست جمهوری تونس که به مرحله دوم انتخابات راه‌ یافت، اعلام کرد برای رعایت مسایل اخلاقی و برابری فرصت‌ها میان دو کاندیدا کمپین تبلیغاتی نخواهد داشت. 

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت عربی ۲۱، قیس سعید، کاندیدای ریاست جمهوری تونس با انتشار بیانیه‌ای در سایت کمپین انتخاباتی خود با تاکید بر اینکه فرصت‌های برابر باید شامل ابزارها و رسانه‌های موجود برای همه کاندیداها باشد، اعلام کرد که در هیچ‌گونه تبلیغی برای دور دوم انتخابات شرکت نخواهد کرد.

 

سازمان ملل نیز در بیانیه‌ای مسؤولان تونس را به تضمین ایجاد فرصت‌های برابر در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۱۳ اکتبر دعوت کرد. در این دور قیس سعید، کاندیدای مستقل تونس با نبیل القروی، تاجر بازداشت شده به اتهامات فساد رقابت می‌کند.

 

این سازمان در ادامه رعایت برابری فرصت‌ها در دور دوم انتخابات تونس را که یکی از کاندیداهای آن به اتهام پولشویی و فرار مالیاتی بازداشت شده، خواستار شد.

 

در این بیانیه به نقل از دبیرکل سازمان ملل آمده است، از همه طرف‌های مسؤول می‌خواهیم ضمن رعایت کامل قوانین تونس و اختیارات دستگاه قضایی، فرصت برابری را برای همه کاندیداها فراهم کنند.

 

القروی در ۲۳ اوت گذشته در پی شکایت‌ها علیه‌ خود به اتهام فساد از سوی سازمانی غیردولتی بازداشت شده است.

 

هیئت عالی و مستقل انتخابات تونس در ۱۷ سپتامبر از راهیابی قیس بن سعید با کسب ۱۸.۴ درصد آراء و القروی با کسب ۱۵.۵۸ درصد آرا به دور دوم رقابت‌های انتخاباتی در این کشور خبر داده بود.

 

در حالی درخواست‌های بسیاری برای آزادی القروی و حضور او در جمع حامیانش مطرح شده‌اند اما دستگاه قضایی تونس از آزادسازی او خودداری کرده و به او اجازه حضور در برنامه‌های تلویزیونی را نیز نداده است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------