آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,اعتراضات در لبنان

معترضان راه های مناطق مرکزی، شرقی و شمالی لبنان را بستند

در آستانه ی صدمین روز جنبش اعتراضی درحالی که خبرها حاکی از آن است ده ها جوان در اعتراض به کابینه ی جدید لبنان سه شنبه شب جاده ها و بزرگراه…


اعمال محدودیت بر تماس‌های تلفنی ترامپ اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
مشاوران ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا محدودیت‌های بیشتری را برای شماری از مقام‌های دولت که اجازه دارند تماس‌های تلفنی وی را گوش کنند، اعمال کرده‌اند. 

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مشاوران ارشد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، محدودیت‌های بیشتری را برای شماری از مقام‌های دولت که اجازه دارند تماس‌های تلفنی وی را گوش کنند، اعمال کرده‌اند. این خبر را پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» به نقل از منابع کاخ سفید اعلام کرد. 

 

یک مقام کاخ سفید گفت که این اقدام‌ها بخشی از تلاش‌ها برای محدود کردن افرادی است که، به‌جز مشاوران رئیس‌جمهوری، می‌توانند به گفت‌وگوهای تلفنی ترامپ گوش کنند. این مقام دولتی گفت: «کسی اجازه ندارد به این مکالمه‌ها گوش کند».

 

پیشتر، شمار زیادی از مقام‌ها اجازه داشتند به گفت‌وگوهای رئیس‌جمهوری با رهبران جهان گوش کنند، از جمله مشاورانی که در زمینه کشورهای مربوطه تخصص داشتند. اما اکنون، تنها تعداد انگشت‌شماری از افراد در تماس‌های تلفنی ترامپ حضور دارند. 

 

فهرست جدید را «رابرت اوبراین»، مشاور امنیت ملی آمریکا تایید کرده که خود در بیشتر جلسات تلفنی ترامپ حضور دارد. «مت پوتینگر» مشاور اوبراین، «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا، «میک مولوینی» رئیس کارکنان کاخ سفید و «راب بلیر» معاون وی از جمله افرادی هستند که در این تماس‌ها حضور دارند. 

 

به گفته منابع، این تغییرات شامل متن تماس‌های تلفنی ترامپ نیز می‌شود. از این پس، این متون تنها در اختیار تعداد اندکی از افراد در کاخ سفید قرار می‌گیرد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------