آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,عراق

منع آمد و شد در عراق با حمایت مالی از مردم ادامه دارد

کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق به ریاست عادل عبدالمهدی روز سه‌شنبه از تمدید قوانین منع عبور و مرور تا هجدهم ماه جاری میلادی برای…


اظهارات توهین آمیز کوشنر: سران «احمق» فلسطین دوش آب سرد بگیرند! اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,جارد کوشنر
داماد دونالد ترامپ فلسطینی‌ها را به خاطر قبول نکردن طرح به اصطلاح "معامله قرن" که خودش طراح اصلی آن بوده "احمق" خواند. 

جارد کوشنر، داماد و مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و طراح اصلی طرح ضد فلسطینی "معامله قرن" در مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز تصریح کرد: آنها (فلسطینی‌ها) احمق هستند چون قبل از مطالعه طرح ترامپ فورا آن را رد کردند و فکر می‌کنند این طرح خوب نیست.

 

کوشنر مدعی شده روی طرح معامله قرن که روز سه‌شنبه گذشته جزئیات آن از سوی ترامپ در کاخ سفید فاش شد کار کرده است.

 

هر چند که طرح به اصطلاح صلح "معامله قرن" با حمایت برخی کشورهای غربی و حامیان عرب آنها در حوزه خلیج فارس نظیر عربستان، امارات متحده عربی و انگلیس روبرو شد اما رهبران فلسطینی‌ها آن را رد کردند.

 

یکی از مردودترین مسائل گنجانده شده در این طرح موضوع الحاق شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری و همینطور غور اردن به اراضی اشغالی است.

 

کوشنر در ادامه ادعاهایش به رویترز گفت: " فلسطینی‌ها احتمالا لازم دارند کمی دوش آب سرد بگیرند تا بهتر این طرح را بخوانند و هضم کنند."

 

او با ادامه تمسخر فلسطینی‌ها به خاطر رد این طرح ظالمانه گفت: "یک طنز بزرگ این است که آنها دائما می‌گویند که می‌خواهند یک کشور داشته باشند. اگر شما قرار است که کشور باشید نباید زمانی که به خواسته خود نمی‌رسید فراخوان روز خشم صادر کنید."

 

داماد ترامپ مدعی شد: "اکنون لحظه‌ای واقعی است برای آنکه شما (فلسطینی‌ها) به جهان نشان دهید برای کشور شدن آماده هستید یا خیر؟"

 

  ایرنا  

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------