روسیه و چین خطاب به ترامپ: کرونا را سیاسی نکن! اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,وزارت خارجه روسیه
وزارت خارجه روسیه، چین و سازمان بهداشت جهانی در پاسخ به تهدیدهای ترامپ که این سازمان را "طرفدار چین" خوانده بود، از آمریکا خواستند بحران شیوع ویروس کرونا را سیاسی نکند. 

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المیادین، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، کرونا چالشی جهانی برای تمامی جامعه بین الملل است و می طلبد که همه کشورها برای مقابله با این بحران اقدامات هماهنگی اتخاذ کنند.

 

این وزارتخانه اعلام کرد، ادعاهای واشنگتن درباره سازمان بهداشت جهانی تلاشی برای عدم  مسوولیت پذیری در قبال شیوع کرونا در ایالات متحده است‌.

 

سخنگوی وزارت خارجه چین هم اعلام کرد، هرگونه تعلیق احتمالی کمک آمریکا به بودجه سازمان بهداشت جهانی تاثیر منفی روی مبارزه با کرونا خواهد گذاشت.

 

وی گفت، از زمان شیوع کرونا سازمان بهداشت جهانی نقش مهمی را در تقویت همکاری بین المللی برای مقابله با شیوع کرونا ایفا کرده و مورد احترام و تقدیر تمامی جامعه بین الملل قرار گرفته است. چین هم حمایت خود را از تلاش این سازمان و هماهنگی همکاری های بین المللی برای مقابله با کرونا ادامه می دهد.

 

مدیر سازمان بهداشت جهانی نیز در واکنش به حمله دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به این سازمان اعلام کرد، نباید مساله کرونا سیاسی شود.

 

وی خطاب به ترامپ گفت: سیاسی کاری را کنار بگذارید اتحاد کشور شما برای غلبه بر این ویروس خطرناک بسیار حائز اهمیت است. در صورت وجود شکاف و اختلاف در سطح ملی میان احزاب سیاسی یا سایر گروه ها، ویروس کرونا از این اختلافات برای شکست ما بهره برداری خواهد کرد.

 

پیش از این ترامپ تهدید کرده بود که کمک مالی کشورش به سازمان بهداشت جهانی را تعلیق می کند.

 

وی گفته بود، سازمان مذکور به صورت قابل ملاحظه‌ای از چین جانبداری می کند و آمریکا باید در روابط خود با سازمان بهداشت جهانی تجدیدنظر کند. زیرا این سازمان اشتباه کرده و باید زودتر شیوع ویروس کرونا را اعلام می کرد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی