ترامپ پای اوباما را به کووید-۱۹ کشاند/ بایدن : ترامپ آمریکا را در برابر کرونا به خطر انداخت اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
رئیس جمهوری آمریکا که تحت فشار شدید کووید-۱۹، رقابت انتخاباتی سختی را در پیش رو دارد، مدعی شد باراک اوباما رئیس جمهوری سابق به آزمایشگاه ووهان کمک مالی داشته است. 

دونالد ترامپ که خود را در برابر تصمیم فرمانداران برای بازگشایی اقتصاد این کشور بازنده می‌بیند، عصر جمعه در نشست خبری روزانه خود درباره گسترش کووید-۱۹ در آمریکا، با حمایت از اندک طرفدارانش که به خیابان‌ها آمدند و خواستار برطرف شدن قرنطینه بودند، افزود: آنها در نظر من افراد بسیار مسئولیت‌پذیری هستند. 

 

وی درباره پیام توئیتری که صبح امروز برای ترغیب این معترضان در میشیگان، ویرجینیا و مینه‌سوتا منتشر کرده بود، هم گفت: من احساس راحتی بسیاری دارم.

 

رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد آنچه در مینه‌سوتا انجام می‌شود، متمم دوم قانون اساسی آمریکا را تضعیف می‌کند.

 

مرگ‌ومیر در چین و آزمایشگاهی بودن کرونای جدید 

خبرنگاری پرسید چین می‌گوید تعداد کشته‌های ناشی از ویروس کرونا در ووهان، ۵۰ درصد بیشتر است و به حدود چهار هزار نفر رسیده است. آیا از نظر شما این عدد معتبر است؟

 

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ گفت من هر شب به رسانه‌ها گوش می‌دهم که ما بیشترین مرگ‌ومیر را در جهان نداریم. بیشترین تعداد باید در چین باشد. آن کشوری پرجمعیت است و در معرض این خطر فوق العاده قرار گرفته است. آنها باید بیشترین کشته‌ها را داشته باشند.

 

ترامپ افزود: امروز دیدم که آنها اعلام کردند به طور اساسی تعداد آنها تنها در ووهان افزایش یافته است. آنها درباره خارج از ووهان صحبت نمی‌کنند.

 

خبرنگاری پرسید برخی از متحدان شما خواستار کاهش ظرفیت چین در مسابقات المپیک ۲۰۲۲ شده‌اند، آیا مورد توجه شما هم هست؟

 

رئیس جمهوری آمریکا پاسخ داد: من به تازگی توافقی با چین منعقد کردم که آنها می‌خواهند ۲۵۰ میلیارد دلار از محصولات را خریداری کنند. می‌خواهم ببینم چه پیش خواهد آمد و آنها چگونه توافق را به طور کامل اجرا می‌کنند. ما بحث زیادی با آنها در پیش داریم.

 

ترامپ که به طور مشخص نمی‌خواست وارد این موضوع شود، اظهار کرد: من خوشحال نیستم، در این زمینه با آنها صحبت کردم که می‌توانست بسیار پیشتر متوقف شود. آنها این را می‌دانند و ما نمی‌توانیم و منصفانه هم نیست که سلامت جهان دچار آن شود. امیدوارم آنها موضع متفاوتی اتخاذ کنند. آنها گزارش نمی‌دهند که در داخل چین چه پیش آمده است. نه! من در قبال چین خوشحال نیستم.

 

خبرنگار دیگری پرسید جامعه اطلاعاتی آمریکا می‌گویند ویروس کرونا ظاهرا از آزمایشگاه ووهان آمده است. همچنین گزارشی وجود دارد که موسسه ملی سلامت (ان آی اچ) در دوره باراک اوباما به این آزمایشگاه حدود ۳.۷ میلیارد دلار کمک پرداخت کرده است. چرا آمریکا باید به چین کمک اعطا کند؟

 

انداختن توپ کرونا به زمین اوباما 

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ گفت دولت اوباما مبلغ ۳.۷ میلیون دلار کمک مالی به آنها داده است و ما دستور داده‌ایم بررسی کنند آیا هیچ کمک مالی به آن منطقه می‌رود؟ ما حدود یک ساعت قبل و همچنین در صبح با دقت به این مساله نگاه کردیم. آن کمک مالی مدت‌ها قبل اعطا شد. به آنها مقدار قابل توجهی پول داده شد.

 

ترامپ برای اینکه باراک اوباما و حزب دموکرات‌ها را تخریب کند، از خبرنگار پرسید شنیده‌اید این کمک‌ها در چه سالی بوده است؟ که پاسخ داد: ۲۰۱۵

 

وی با قیافه‌ای حق به جانب اظهار کرد پس معلوم است چه کسی رئیس جمهوری بوده است.

 

 بایدن : ترامپ آمریکا را در برابر کرونا به خطر انداخت 

تهران- ایرنا- جو بایدن به دنبال سرعت شیوع کرونا در آمریکا، ترامپ را به در خطر قراردادن ایات متحده در برابر کووید ۱۹ متهم کرد.  

 

بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از طریق پیامی ویدئویی در شبکه توییتر به اقدامات و تمهیدات دونالد ترامپ در مقابله با همه گیری کرونا انتقاد کرد.  

وی در انتقاد از رییس جمهوری آمریکا گفت: ترامپ اقدامات کافی برای مهار انجام نداده است. حقیقت ناراحت کننده این است که ترامپ آمریکایی‌ها را در معرض این خطر قرار داده و آسیب پذیر کرده است.  

 

نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در ادامه افزود: وی (ترامپ) هشدارهای کارشناسان بهداشت و آژانس های اطلاعاتی را نادیده گرفت و به جای آن اعتماد رهبران چین را جلب کرد و ما هم اکنون بهای آن را پرداخت می‌کنیم.  

 

معاون باراک اوباما رییس جمهور سابق آمریکا اظهار کرد که دولت ترامپ آمادگی آمریکا برای مواجهه همه گیری کاهش داده است.  

 

بایدن همچنین در انتقاد از اقدامات چین در برابر کرونا گفت: چین در حال سانسور تحقیقات در مورد بیماری کووید ۱۹ است و این اقدامات شکست ویروس کرونا برای بقیه ما را سخت‌تر می‌کند.  

 

پس از انصراف برنی سندرز سناتور سوسیال دموکرات، جو بایدن معاون اول باراک اوباما به طور رسمی تنها نامزد دموکرات‌ها شد و حمایت باراک اوباما رییس جمهوری سابق و دیگر داوطلبان دموکرات انصراف داده، برخوردار شد.  

 

انتخابات مقدماتی آمریکا با توجه به گسترش ویروس کرونا در این کشور با موانع جدی مواجه شده است اما قرار است کنوانسیون ملی دموکرات‌ها و جمهوریخواهان برای تعیین نامزد نهایی دو حزب در ماه ژوئن ( خرداد) برگزار شود.  

 

با اعلام نامزد نهایی دو حزب، رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری وارد مرحله جدی خواهد شد و دو رقیب اصلی از دو حزب سوم نوامبر (۱۳ آبان) برای تصدی کرسی ریاست جمهوری مبارزه خواهند کرد.  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی