واشنگتن به دنبالِ رقابت تسلیحاتی با چین و روسیه نیست! اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
یک مقام وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که دولت این کشور در پی رقابت تسلیحاتی با چین و روسیه نیست!  

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، یک مقام وزارت خارجه آمریکا روز جمعه مدعی شد که ایالات متحده مدافع برقراری یک رژیم کنترل تسلیحات مؤثر و قابل راستی آزمایی است و اینکه در پی رقابت تسلیحاتی با چین و روسیه نیست؛ زیرا این سناریو برای تمام کشورها زیان آور خواهد بود.

 

این مقام آمریکایی اظهار داشت: «ایالات متحده به [رژیم] کنترل تسلیحات مؤثری پایبند می‌ماند که باعث تقویت امنیت این کشور، متحدان و شرکای آن شود؛ قابل راستی آزمایی و لازم الاجرا باشد؛ و شامل شرکایی باشد که مسئولانه به وظایف خود عمل می کنند».

 

طبق اظهارات این مقام آمریکایی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا «دولت خود را عهده دار آغاز فصل جدیدی کرده است که در آن، عصر نوینی از کنترل تسلیحات با عبور از معاهدات دوجانبه گذشته رقم می خورد».

 

این مقام وزارت خارجه آمریکا در ادامه افزود که ایالات متحده روسیه و چین را تشویق می‌کند «در این مجالی که برای ارائه دستآوردهای واقعی امنیتی به ملت‌هایمان و کل جهان فراهم شده، به آمریکا بپیوندند!»

 

این مقام آمریکایی همچنین هشدار داد که «یک رقابت تسلیحاتی سه جانبه برهم زننده ثبات خواهد بود و امنیت را نه برای چین و نه برای روسیه ارتقاء نخواهد داد».

 

این دیپلمات آمریکایی در ادامه اظهاراتش مدعی شد که ایالات متحده به [رژیم] بین المللی کنترل تسلیحات پایبند می‌ماند، اما لازم است که چین به گفتگوها با آمریکا و روسیه بپیوندد. «چین باید غیبت خود [در این گفتگوها] را مورد تجدیدنظر قرار دهد و در آنها شرکت کند. رئیس جمهور ترامپ خواهان یک توافق سه جانبه است که با محیط امنیتی کنونی که در آن روسیه و چین در حال انجام رقابت تسلیحاتی هستند، سازگار باشد».

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی