آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,وزارت امور خارجه عربستان

عربستان محتوای گزارش سیا درباره مرگ خاشقجی را رد کرد/ بایدن: عربستان بابت نقض حقوق بشر مجازات می شود

وزارت امور خارجه عربستان در واکنش به گزارش سیا در مورد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی به شدت این گزارش را رد و آن را نتیجه…

ترامپ: انتخابات آمریکا یک انتخابات متقلبانه بود/ دیوان عالی آمریکا لغو نتایج انتخاباتی پنسیلوانیا را نپذیرفت اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,
رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر ادعای پیروزی در ایالت‌های سرنوشت ساز را تکرار کرد و گفت امیدوار است دولت بعدی، دولت ترامپ باشد. 

 به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ بعدازظهر سه شنبه در برنامه‌ای با حضور سران تولید کننده واکسن کرونا حضور یافت و در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره همکاری با تیم دولت بعدی در زمینه توزیع واکسن، این ادعا را مطرح کرد.

 

وی افزود: ما باید ببینیم دولت بعدی چه کسی است؟ ما در ایالت‌های نوسان‌دار پیروز شدیم. از این رو باید صبر کنیم تا ببینیم دولت بعدی چه کسی خواهد بود.

 

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: اما دولت بعدی هر که باشد، واقعا از اقدامی که ما انجام دادیم منتفع خواهد شد و امیدوارم که دولت بعدی، دولت ترامپ باشد.

 

ترامپ با تکرار اینکه امیدوارم است دولت بعدی، متعلق به او باشد، گفت: شما نمی‌توانید صدها هزار رای را بدزدید. شما نمی‌توانید کلاهبرداری و تقلب داشته باشید و همه را آنها (دموکرات‌ها) انجام دادند و با رای اندکی در ایالت‌های بانوسان، پیروز شدند.

 

وی افزود: به تعداد آرا و تمام فسادی که مرتکب شدند، نگاه کنید. در چنین انتخاباتی پیروز نخواهید شد اما امیدوارم که دولت بعدی، ادامه دولت ترامپ باشد.

 

رئیس جمهوری آمریکا مدعی دستاوردهای بزرگ در حوزه بازار سهام، نرخ اشتغال و بازسازی بزرگ نظامی شد و ادامه داد: کاهش مالیات و مقررات در تاریخ بی سابقه است و با پیروزی به ما پاداش داده می‌شد.

 

ترامپ به تشویق اطرافیانش برای استفاده از قانون‌گذاران محلی یا دیوان‌عالی اشاره کرد و گفت: همه در این کشور می‌دانند که من ۷۵ میلیون رای به دست آوردم. بیشترین رای در تاریخ کشورمان برای رئیس جمهوری مستقر است. ۱۲ میلیون رای از ۶۳ میلیون رایی که در سال ۲۰۱۶ به دست آوردم بیشتر است.

 

وی که تنها آرای خود را قانونی می‌داند و نزدیک به ۸۰ میلیون رای رقیب را نامعتبر می‌خواند، افزود: رئیس جمهوری اوباما در دور دوم خود، ۳ میلیون رای کمتر به دست آورد و به سادگی پیروز شد اما من ۱۲ میلیون رای بیشتر کسب کردم اما آنها چیز دیگری می‌گویند.

 

رئیس جمهوری آمریکا، انتخابات این کشور را یک انتخابات متقلبانه نامید که عددهای استخراج شده از ماشین شمارش آرا، هزاران صندوق‎‌ رایی که از زیر میز بیرون کشیده شد، بخشی از آن است.

 

ترامپ در این اظهارات نشان داد همچنان امیدوار است دیوان عالی بتواند او را نجات دهد.

 

دست رد دیوان عالی آمریکا بر سینه تیم حقوقی ترامپ

دیوان عالی آمریکا درخواست تیم حقوقی دونالد ترامپ مبنی بر ابطال پیروزی بایدن در ایالت پنسیلوانیا رد شد.

 

 به گزارش صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ دیوان عالی آمریکا درخواست تیم حقوقی دونالد ترامپ و مایک کلی نماینده جمهوریخواه کنگره و متحد ترامپ را درباره ابطال پیروزی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در این ایالت که از جمله ایالات کلیدی آمریکا محسوب می‌شود را رد کرد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------