X

آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,اعتراضات میانمار

روز خونین در میانمار با 18 کشته/ واکنش سازمان ملل و اتحادیه اروپا

سازمان ملل اعلام کرد، دست‌کم ۱۸ تن طی امروز، یکشنبه در جریان متفرق کردن تظاهرکنندگان در میانمار توسط نیروهای امنیتی کشته شدند، که…

ولیعهد سعودی از هر گونه شکایت در دادگاههای آمریکایی مصونیت دارد اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , محمد بن سلمان
وکیل محمد بن سلمان از دادگاه آمریکایی که در حال بررسی شکایت «سعد الجبری» علیه موکلش است، خواست که پرونده را بایگانی کند چرا که ولیعهد سعودی دارای مصونیت است.

به گزارش مهر به نقل از النشره، «مایکل کلاگ» وکیل آمریکایی محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی خطاب به دادگاه آمریکایی که در حال بررسی شکایت «سعد الجبری» علیه موکلش است، اعلام کرد: محمد بن سلمان دارای مصونیت است و دادگاه نمی توان او را محاکمه کند.

 

سعد الجبری یک مقام امنیتی سابق عربستان است که از محمد بن سلمان به دلیل اعزام تیم ترور به کانادا برای کشتن وی شکایت کرده بود. چند ماه پیش، رسانه ها گزارش دادند که دادگاهی در واشنگتن برای محمد بن سلمان و 13 مقام دیگر سعودی احضاریه صادر کرد و خواستار حضور آنها در دادگاه برای پاسخگویی به شکایت سعد الجبری از آنها شد.

 

وکیل آمریکایی بن سلمان با ارسال نامه ای به دادگاه، ضمن رد اتهامات وارده در این پرونده اعلام کرده است: دادگاه این پرونده را بایگانی کند. وی در این نامه اشاره کرده است که ولیعهد سعودی مصونیت دارد و این دادگاه از اختیار قانونی و قضایی برای محاکمه وی برخوردار نیست.

 

مایکل کلاگ در ادامه گفته است: محمد بن سلمان از هر گونه شکایت در دادگاههای آمریکایی مصونیت دارد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------