X

آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,اعتراضات میانمار

روز خونین در میانمار با 18 کشته/ واکنش سازمان ملل و اتحادیه اروپا

سازمان ملل اعلام کرد، دست‌کم ۱۸ تن طی امروز، یکشنبه در جریان متفرق کردن تظاهرکنندگان در میانمار توسط نیروهای امنیتی کشته شدند، که…

پلوسی: ترامپ، دیوانه، نامتعادل و خطرناک است/ حامیان ترامپ، سناتور گراهام را به 'خیانت' متهم کردند اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,پلوسی
نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با بیان اینکه ترامپ رئیس جمهوری دیوانه، نامتعادل و خطرناک است، بر لزوم پیگرد قانونی وی تاکید کرد. 

به گزارش صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، ترامپ در حالی بلندگوی محبوب خود، توئیتر، را از دست می‌دهد که با چیزی رو به روست که هیچ یک از رؤسای جمهور آمریکا با آن رو به رو نشده اند، یعنی دومین استیضاح احتمالی.

 

کمتر از سه روز پس از حمله آشوبگران حامی ترامپ به ساختمان کنگره، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان می‌گوید اگر رئیس جمهور ترامپ فوراً استعفا نکند، دموکرات‌ها برای پیشبرد سریع فرآیند استیضاح آماده اند. آن‌ها قصد دارند قطعنامه استیضاح را دوشنبه در نشست مجلس نمایندگان ارائه کنند. حمایت از این اقدام حتی در میان جمهوریخواهان رو به افزایش است. با اینکه ۱۱ روز تا پایان ریاست جمهوری ترامپ باقی مانده است، پلوسی می‌گوید خطر به قدری بالاست که نمی‌توانیم او را به حال خود رها کنیم.

 

وی گفت: متاسفانه شخصی که قوه مجریه را اداره می‌کند، رئیس جمهوری دیوانه، نامتعادل، و خطرناک است، و تنها چند روز تا زمانی باقی مانده است که بتوانیم از وی در امان باشیم. اما کاری که او کرده به قدری جدی و وخیم است که باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.

 

حامیان ترامپ، سناتور گراهام را به "خیانت" متهم کردند 

لیندسی گراهام جمهوریخواه در فرودگاه ریگان از سوی حامیان ترامپ دوره شد و آنها این سناتور را به "خیانت" در قبال رئیس جمهوری آمریکا متهم کردند.

 

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، حامیان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در فرودگاه ریگان علیه لیندسی گراهام، سناتور جمهوریخواه شعار "خیانتکار"‌ سر می‌دادند و از او می‌خواستند تا آرا را مورد حسابرسی قرار دهد.

 

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,لیندسی گراهام

گراهام اخیرا بار دیگر از کارولینای جنوبی برای سنا پیروز شد و ظاهرا از ادعای ترامپ درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ حمایت کرده بود.

 

حامیان ترامپ با شعار "دوباره آمریکا را عالی می کنیم"، در تجمعی در فرودگاه ریگان، سناتور گراهام را "زباله انسانی" توصیف کردند چون گراهام از وعده‌اش در به چالش کشیدن تاییدیه آرای الکترال در کنگره روی برگرداند.

 

پس از خشونت های روز چهارشنبه در کنگره آمریکا، گراهام موضع خود را تغییر داد و بر آرای الکترال صحه گذاشت و گفت، کارش با ترامپ تمام شده است.

 

آشوب در فرودگاه ریگان در حالی رخ داد که فرودگاه‌های ناحیه واشنگتن در روزهای اخیر شاهد افزایش تدابیر امنیتی در پی درگیری‌ها در کنگره بودند چون انتظار می‌رفت که هواداران ترامپ بخواهند به شهرهای خودشان برگردند.

 

مشخص نیست که آیا طرفداران ترامپ که در فرودگاه با گراهام درگیر شدند بخشی از همان معترضانی هستند که روز چهارشنبه در کنگره رخ داد یا خیر.

 

یکی از حامیان ترامپ با انتشار فیلمی از فرودگاه ریگان در توئیتر نوشت: لیندسی گراهام وقتی از کنار من و گروه خشمگین هواداران ترامپ در فرودگاه عبور کرد، مرتکب اشتباه شد. همه آمریکا از تو می‌خواهند تا آرا را مورد بررسی قرار دهی و این رسوایی بزرگ را از این انتخابات پاک کنی اما تو اینکار را نمی‌کنی.

 

در این فیلم شخصی فریاد می‌زند که "گراهام، تو زباله انسانی هستی و تو خیانتکاری. باید برای باقی عمرت به زندان بیفتی. جای تو گوآنتانامو است."

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------