آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,وزارت امور خارجه عربستان

عربستان محتوای گزارش سیا درباره مرگ خاشقجی را رد کرد/ بایدن: عربستان بابت نقض حقوق بشر مجازات می شود

وزارت امور خارجه عربستان در واکنش به گزارش سیا در مورد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی به شدت این گزارش را رد و آن را نتیجه…

یک قانون مهاجرتی دولت ترامپ لغو شد اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , قانون مهاجرتی
با حکم یک قاضی فدرال در کالیفرنیا، یک قانون مهاجرتی که تغییرات عمده‌ای در قوانین پیشین ایجاد می‌کرد، لغو شد. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، یک دادگاه فدرال در آمریکا جلوی اجرای یک قانون مهاجرتی دیگر را که در دولت ترامپ تصویب شده بود، گرفت.

 

یک قاضی فدرال در دادگاهی در شمال کالیفرنیا جلوی اجرای قانونی را گرفته است که براساس آن کل نظام پذیرش مهاجران آمریکا تغییر پیدا می‌کرد. با توجه به اینکه دولت فعلی آمریکا آخرین روز‌های خود را سپری می‌کند بعید است فرصتی برای اعتراض به حکم قاضی فدرال داشته باشد.

 

قانون تغییر نظام پذیرش مهاجرت، در ۱۱ دسامبر گذشته از سوی دونالد ترامپ اعلام شد و به طورکلی قوانین قبلی در حوزه پذیرش مهاجران را دستخوش تغییرات بسیاری کرده بود. زمان اجرای آن در سراسر مرز‌های آمریکا دوشنبه همین هفته اعلام شده بود که با توجه به حکم قضایی تازه جلوی اجرای آن گرفته می‌شود.

 

بر اساس این قانون، بسیاری از ادعا‌های مهاجران برای ورود به خاک آمریکا از جمله خشونت خانگی و خطر جانی از جانب گروه‌های تبهکار لغو شده بود. مخالفان قوانین مهاجرتی دولت ترامپ با استناد به اینکه سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا هنوز به طور قانونی وزیر نشده، جلوی اجرای این قانون را گرفتند. سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا به دلیل محکوم کردن حمله مهاجمان به کنگره آمریکا از سوی ترامپ از سمت خود برکنار شد.

 

دولت فعلی آمریکا به دلیل قوانین سختگیرانه مهاجرتی همواره مورد انتقادات بسیار بوده است. سیاست تحمل صفر یکی از بدترین قوانین مهاجرتی اجرا شده در تاریخ آمریکا، در ابتدا در دولت دونالد ترامپ معرفی شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------