توافق بنت و لاپید برای تشکیل کابینه جدید اسرائیلبنت و لاپید ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
منابع اسرائیلی از توافق نفتالی بنت، رهبر حزب "یمینا" با یائیر لاپید، رهبر حزب "آینده‌ای هست" و مامور تشکیل کابینه جدید اسرائیل، برای تشکیل دولت چرخشی خبر دادند. 

به گزارش ایسنا، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که نفتالی بنت با موضوع تشکیل دولت "تغییر" با لاپید که هدف آن جایگزینی دولت فعلی به ریاست بنیامین نتانیاهو است، موافقت کرده و انتظار می‌رود این مساله ظرف ۱۰ روز محقق شود.

 

منابع افزودند که طبق این توافق، نفتالی بنت تا سپتامبر ۲۰۲۳ نخست وزیر می‌شود و سپس لاپید تا نوامبر ۲۰۲۵ جایگزین وی می‌شود.

 

به گفته این منابع، انتظار می‌رود طی روزهای آینده اطلاعیه رسمی در مورد تشکیل دولت صادر شود و این مساله در سخنرانی نفتالی بنت طی امروز شنبه یا فردا اعلام خواهد شد.

 

کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل توضیح داد که این موضوع هنوز به آیلیت شاکید، دومین قطب در رهبری "یمینا" بستگی دارد و از آن جا که عناصری چون شاکید در حزب یمینا، "اشتیاق کمتری" برای ورود به چنین دولتی دارند، این مسئله در سرنوشت دولت تغییر تعیین کننده است.

 

پنجم ماه مه ، یائیر لاپید  پس از شکست نتانیاهو در تشکیل دولت، از سوی روون ریولین ، رئیس رژیم صهیونیستی برای تشکیل دولت ائتلافی طی مدت ۲۸ روز مأمور شد.

 

اسرائیل طی دو سال، چهار دور انتخابات برگزار کرده که آخرین آنها در مارس گذشته بود و هیچ یک نتیجه قطعی نداشت.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------