سنتکام: ۴۴ درصد از خروج نظامیان آمریکا از افغانستان تکمیل شدسنتکام ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
فرماندهی تروریست های ارتش آمریکا در منطقه در بیانیه ای اعلام کرد که تا کنون بین ۳۰ الی ۴۴ درصد از خروج نظامیان این کشور از افغانستان تکمیل شده است. 

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرماندهی تروریست های ارتش آمریکا در منطقه (سنتکام) از پیشرفت ۳۰ الی ۴۴ درصدی خروج نظامیان آمریکا از افغانستان خبر داد.

 

بر اساس این گزارش، سنتکام در بیانیه ای با اشاره به تصمیم جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای خروج نظامیان این کشور از افغانستان افزود که از زمان این تصمیم وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) معادل ۳۰۰ هواپیمای سی -۱۷ تجهیزات از افغانستان خارج کرده است.

 

همچنین نظامیان آمریکا در این مدت ۱۳ هزار قطعه تجهیزات را در اختیار آژانس تجهیزات دفاعی پنتاگون گذاشتند.

 

این در حالی است که یک رسانه افغانستانی روز سه شنبه اعلام کرد که آمریکا در نظر دارد بزرگترین پایگاه نظامی خود در این کشور را به کابل تحویل دهد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه یک تلویزیون افغانستان در گزارشی اعلام کرد: آمریکا پایگاه نظامی بگرام که بزرگترین پایگاه نظامی این کشور در افغانستان محسوب می‌شود را به نیروهای افغانی تحویل می‌دهد.

 

بر اساس این گزارش، آمریکا قرار است تا تاریخ ۱۱ سپتامبر تمامی نیروهای خود را از افغانستان خارج کند و شبکه یک تلویزیون افغانستان با اشاره به این موضوع عنوان داشته که واشنگتن قصد دارد تعدادی از تجهیزات و ادوات جنگی همچون بالگرد را به نیروهای افغانی تحویل بدهد.

 

این در حالی است که در یک ماه گذشته دهها پاسگاه و پایگاه متعلق به ارتش ملی افغانستان تسلیم طالبان شده است.

 

شبکه یک تلویزیون افغانستان توضیح بیشتری درباره نحوه واگذاری پایگاه بگرام به نیروهای ارتش افغانستان نداده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------