وضعیت اضطراری در آمریکا از بیم مداخله خارجی در انتخابات تمدید شدرئیس جمهور ایالات متحده ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
رئیس جمهور ایالات متحده در نامه‌ای خطاب به کنگره تمدید وضعیت ملی ۲۰۱۸ را به دلیل وجود خطر مداخله خارجی در انتخابات این کشور به مدت یکسال دیگر تمدید کرد.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده روز سه شنبه به وقت محلی در نامه‌ای خطاب به کنگره نوشت که وی وضعیت اضطراری ملی ۲۰۱۸ را که در ارتباط با تهدیدِ مداخله خارجی در انتخابات ایالات متحده اعلام شده بود، برای یکسال دیگر تمدید می‌کند.

 

بایدن همچنین گفت که استفاده گسترده از وسایل الکترونیکی و ارتباطات اینترنتی باعث به وجود آمدن شرایط ویژه آسیب پذیری در برابر تهدید مداخله خارجی در انتخابات ایالات متحده شده است.

 

در همین ارتباط، رئیس جمهور ایالات متحده به صراحت اعلام کرد که این وضعیت اضطراری را طبق فرمان اجرایی ۱۳۸۴۸ و با توجه به تهدید مداخله خارجی و یا تضعیف اعتماد عمومی نسبت به انتخابات ایالات متحده برای یکسال دیگر تمدید می‌کند.

 

این در حالی است که بنا به اقرار رئیس جمهور آمریکا تاکنون شواهد موثقی دال بر موفقیت‌آمیز بودن مداخله یک کشور خارجی در انتخابات و ایجاد تغییرات ملموس در نتایج آن، در دست نیست.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------