وزیر خارجه ترکیه: عجله‌ای برای به رسمیت شناختن طالبان نداریم ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که کشورش عجله‌ای برای به رسمیت شناختن طالبان ندارد، هرچند با این گروه در تعامل است.

به گزارش  مهر به نقل از دیلی صباح، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که کشورش عجله‌ای برای به رسمیت شناختن طالبان ندارد.

 

چاووش اوغلو که پس از نشست کمیته بودجه مجلس ملی ترکیه در میان خبرنگاران حضور داشت، در عین حال تاکید کرده که آنکارا با دولت طالبان تعامل دارد.

 

وزیرخارجه ترکیه با تاکید بر اینکه نمی‌توانیم نسبت به افغانستان بی‌تفاوت باشیم، گفت: ما علاوه بر پیوندهای تاریخی و نسب مشترک، در زمینه سرمایه‌گذاری و بسیاری دیگر زمینه‌ها در افغانستان حضور داریم. تروریسم، مهاجرت و تهدیدات مواد مخدر باید از سرچشمه خود حذف شوند و باید از فروپاشی اقتصادی و وقوع بحران انسانی در افغانستان جلوگیری شود، چون اگر بحران در جایی که قرار دارد مدیریت نشود، پیامدهای آن مستقیماً همه را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

 

به گفته چاووش اوغلو، ما تعامل تدریجی با طالبان، حمایت در مسائل بشردوستانه و دیپلماسی فعال در عرصه بین‌المللی را دنبال می‌کنیم، همان گونه که جامعه جهانی به طور کلی سیاست تعامل تدریجی با طالبان را دنبال می‌کند و ما نیز عجله‌ای نداریم، چون به رسمیت شناختن طالبان و تعامل با آن‌ها دو موضوع کاملاً متفاوت هستند.

 

آنکارا طی ماه‌های گذشته از روی کار آمدن طالبان در افغانستان و افزایش روند مهاجرت‌های غیرقانونی از این کشور به سمت اروپا، تمهیدات و تدابیر امنیتی شدیدی برای کاهش میزان مهاجرت‌ها به سمت ترکیه به کار بسته و همواره نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------