دیدار بشار اسد با هیئت روسی به ریاست لاورنتییف رئیس جمهوری روسیه,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه که برای شرکت در نشست مشترک دو هیئت سوریه و روسیه درباره بازگشت آوارگان سوری در دمشق به سر می‌برد، با بشار اسد دیدار و گفت‌وگو کرد. 

 به گزارش ایسنا، روز چهارشنبه «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه و «الکساندر لاورنتیف» فرستاده ویژه پوتین در امور سوریه که از روز سه شنبه برای شرکت در نشست دوره‌ای مشترک درباره بازگشت آوارگان سوری در دمشق حضور دارد، با یکدیگر دیدار کردند.

 

دو طرف در این دیدار درباره نتایج تلاش‌های مشترک جهت تأمین شرایط مناسب برای بازگشت آوارگان و تسریع در روند آشتی ملی ابراز خرسندی کردند.

 

به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه «سانا»، دو طرف همچنین بر اهمیت امضای توافقنامه‌های دوجانبه که قرار است در حاشیه نشست‌های مشترک دو هیئت سوریه و روسیه به امضا برسد، تاکید کردند.

 

بشار اسد به اقدامات روسیه مبنی بر کمک به ملت سوریه برای پشت سر گذاشتن اثرات جنگی تروریستی و اقدامات یکجانبه به علاوه مواضع سیاسی ثابت روسیه نسبت به سوریه و حق حاکمیتی این کشور اشاره کرد و گفت: باید از جلسات و نشست‌ها برای تقویت روابط فرهنگی و مردمی به علاوه تقویت روابط نهادها و موسسات دو کشور دوست بهره‌مند شود.

 

از سوی دیگر، لاورنتیف اظهار کرد که دیدارهای دو طرف در سطوح مختلف ادامه پیدا خواهند کرد و این امر برای اجرای توافقنامه‌های امضا شده و افزایش همکاری بین نهادها و موسسات دولتی دو کشور ضروری است.

 

وی افزود: برگزاری این نشست‌ها نه تنها باعث تسهیل بازگشت آوارگان سوری خواهد شد، بلکه به بهبودی شرایط معیشتی در سوریه و تقویت روابط دو کشور دوست کمک خواهد کرد.

  

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------