حماس: شعار "مرگ بر آل سعود" بیانگر سیاست ما نیستمعترضان با در دست داشتن پلاکاردهای تصاویر شهید "قاسم سلیمانی"، "سید حسن نصرالله" و "عبدالمالک حوثی" (رهبر جنبش انصارالله یمن) شعار" مرگ بر آل سعود" سر داده و خواستار توقف حملات هوایی عربستان و امارات به یمن شدند. 

جنبش حماس که کنترل نوار غزه را در دست دارد، دیروز با صدور بیانیه ای به تجمع اعتراض آمیز روز شنبه اعضا و حامیان جنبش جهاد اسلامی فلسطین واکنش نشان داد و اعلام کرد شعارهای مطرح شده در این تظاهرات علیه حکام آل سعود و امارات، بازتاب دهنده سیاست جنبش حماس نیست.

 

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، روز شنبه صدها نفر از حامیان جنبش جهاد اسلامی فلسطین در اعتراض به حملات ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی به یمن، در نوار غزه تجمع کرده و علیه حاکمان آل سعود وامارات شعار دادند.

 

معترضان با در دست داشتن پلاکاردهای تصاویر شهید "قاسم سلیمانی"، "سید حسن نصرالله" و "عبدالمالک حوثی" (رهبر جنبش انصارالله یمن) شعار" مرگ بر آل سعود" سر داده و خواستار توقف حملات هوایی " وحشیانه" عربستان و امارات به یمن شدند.

 

همچنین اعضا و هواداران جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز گذشته (یکشنبه) با گرم کردن هشتگ" "#فلسطینی‌ها از حوثی‌ها حمایت می‌کنند" حمایت خود را از جنبش انصارالله یمن در برابر حملات هوایی ائتلاف به رهبری سعودی ابراز داشتند.

 حماس,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

 

سردادن شعار علیه آل سعود اقدامی کم سابقه در فلسطین محسوب می شود؛ اما پس از عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی از جمله امارات و بحرین با اسراییل، بخش عمده ای از افکار عمومی فلسطین که از جنبش مقاومت علیه اسراییل حمایت می کنند، نسبت به سیاست های دولت های عربی کرانه خلیج فارس تحت رهبری عربستان سعودی و تلاش برای عادی سازی روابط این کشورها با اسراییل، نگرانی داشته و از آنها انتقاد می کنند.

 

جنبش حماس اما دیروز(یکشنبه) با صدور بیانیه ای تلاش کرد موضع خود را جنبش جهاد اسلامی متمایز کند.

 

در بیانیه حماس آمده:" شعار دادن علیه کشورهای عربی و خلیج (فارس) در فلسطین، بیانگر موضع و سیاست ما نیست."

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------