اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,پیوندی

استعفای پیوندی پذیرفته شد

جلسه شورای عالی هلال احمر با استعفای پیوندی موافقت شد. به گزارش ایلنا، ساعاتی پیش نخستین جلسه شورای عالی هلال احمر پس از…


روش‌هایی برای پیشگیری از ابتلا به‌ دیابتاخبار,اخبار پزشکی,دیابت

نتایج یک مطالعه جدید اثبات می‌کند که افراد مبتلا به دیابت که از سبک زندگی مناسب پیروی می‌کنند قلب سالمی دارند و می‌توانند از اختلالات مرتبط با دیابت پیشگیری کنند.

به گزارش مهر، نتایج مطالعه محققان دانشگاه ایالتی اوهایو نشان می دهد افرادی که از هفت فاکتور سلامت، حداقل از ۴ فاکتور آن پیروی می کنند در طول ۱۰ سال ۷۰ درصد کمتر با ریسک ابتلا به دیابت مواجه بودند.

 

هفت فاکتور سلامت طرح The Life’s Simple شامل حفظ فشارخون، میزان کلسترول و گلوکز سالم، داشتن رژیم غذایی سالم، ورزش حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته، عدم استعمال سیگار، و حفظ وزن سالم بدن است.

 

«جوشوآ جوزف»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «افراد دارای میزان نرمال گلوکز خون که چهار فاکتور سلامت یا بیشتر را حفظ می کنند، ۸۰ درصد کمتر با ریسک ابتلا به دیابت روبرو هستند.»

 

این مطالعه شامل ۷۷۵۸ شرکت کننده بود که از هفت فاکتور The Life’s Simple انجمن قلب آمریکا به عنوان دستورالعملی برای ارزیابی سلامت قلب در بین گروه استفاده شد.

 

جوزف در این باره می گوید: «افراد سالم باید برای سالم ماندن تلاش کنند. از دستورالعمل ها پیروی کنند. دچار قندخون بالا نشوند که بعد از آن نگران توقف دیابت شان باشند.»

 

محققان بر آموزش افراد در مورد پیشگیری از دیابت تاکید دارند. از اینرو، کمک به ترک سیگار، انجام فعالیت های فیزیکی و داشتن تغذیه سالم می تواند کلید حفظ سلامت در بلندمدت و پیشگیری از مشکلات سلامت در آینده باشد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------