نوع خوابیدن در سلامت ما موثر استاخبار,اخبار پزشکی,تاثیر نوع خوابیدن در سلامت
بسیاری از ما بدون توجه به شرایط خاصی بر حسب عادت به خواب می رویم. درواقع هنگام خواب حواسمان نیست به دنده چپ میخوابیم یا راست. یا حتی بالش زیر سرمان سفت است یا نرم. اما جالب است بدانید نوع خوابیدن ما تاثیری جدی بر سلامتی ما دارد.

به گزارش انتخاب، یک مطالعه جدید در دانشگاه استونی بروک بررسی کرده است که چگونه وضعیت خواب می تواند بر مغز تأثیر بگذارد و دریافت که خواب سالم برای سلامتی بسیار مفید است.

 

طبق اعلام مرکز کنترل بیماری بین 50 تا 70 میلیون بزرگسال آمریکایی با اختلال خواب زندگی می کنند و 30 درصد آمریکایی ها با عادات خواب ناخوشایند مبارزه می کنند. خواب بد به بسیاری از مشکلات سلامتی ، از جمله بیماری های قلبی عروقی ، چاقی ، دیابت و زوال عقل کمک می کند.

 

دکتر کارول اش، مدیر مرکز خواب نیوجرسی می گوید:"این مطالعات مهم هستند زیرا آنها به درخشان شدن مکانیسم های سلامت خواب کمک می کنند تا بتوانیم فیزیولوژیولوژی خواب را درک کنیم. تغییرات ساده در رفتار ، راهی ساده برای مداخله و شاید متوقف کردن روند زوال عقل قبل از شروع آن است."

 

جالب است بدانید اگر مشکل فیزیکی خاصی ندارید، با خوابیدن به پشت، ستون فقرات و گردن شما تراز می شود. برای مبتلایان به کمردرد ، استفاده از بالشتک زیر زانو یا تکیه دادن به بالش کمک می کند شرایط شما بهتر شود. اگر مشکل تنفسی دارید ، خوابیدن روی معده می تواند یک مشکل بزرگ باشد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------