ویروس کرونا رکورد شیوع بیماری سارس در جهان را شکست/ مراسم ازدواج و تدفین در پکن ممنوع شداخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا
مبتلایان ویروس کرونا در روز پنج شنبه در سطح جهانی به بیش از هشت هزار و ۱۰۰ نفر رسید و توانست از رکورد شیوع بیماری عفونی سارس در سال ۲۰۰۲ عبور کند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، آخرین اخبار و گزارشات حاکی از آن است که مبتلایان به ویروس کرونا در سطح جهانی روزانه افزایش می‌یابد و اکثر قریب به اتفاق بیماران در چین واقع شده‌اند و این ویروس توانسته تا کنون جان ۱۷۰ نفر را بگیرد و آمار مبتلایان آن هم اکنون بیشتر از ویروس سارس در میان سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳ است.  

 

سارس نوعی بیماری خطرناک تنفسی است که از سال ۲۰۰۲ شیوع پیدا کرده و شیوع آن از کشور چین بود و به سرعت به دیگر کشورهای آسیای شرقی مثل هنگ کنگ، تایلند، ویتنام و سنگاپور و بعد به کشورهای آمریکای شمالی مثل کانادا و آمریکا سرایت کرد.  

 

ویروس کرونا علاوه بر گسترش در شهرهای چین توانسته در بیش از ۱۰۰ مورد در سایر کشورها از جمله ژاپن تا ایالات متحده رخ داده و باعث تحریک احساسات ضد چینی و موجی از خرید ماسک شده است.  

 

یک مقام شرکت کوکجی فارما از کره جنوبی، با توجه به شرایط کنونی، ما دستور ساخت ده‌ها میلیون ماسک بهداشتی دریافت کرده‌ایم.  

 

این ویروس که از خانواده «ویروس کرونا» شناخته شده است دوره نهفته نسبتا طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین باعث شده است تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند از آن آگاهی ندارند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نمی‌بینند.  

 

تاکنون ۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده است و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده است این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود در معمولی‌ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود نشانه‌های ابتلا به این ویروس در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.  

 

کمیسیون بهداشت ملی و وزارت مالی چین ۶۰ میلیارد یوان (۸. ۷۴ میلیارد دلار) برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص دادند.  

 

مراسم ازدواج و تدفین در پکن ممنوع شد

با وارد شدن اپیدمی کرونا ویروس به مرحله خطرناک در چین، مقامات پکن، پایتخت این کشور برگزاری مراسم ازدواج و تدفین را به دلیل تجمع مهمانان و احتمال انتشار بیشتر بیماری، موقتا ممنوع اعلام کردند.مقامات پکن این اقدام را یکی از راهکار‌های جلوگیری از شیوع ویروس قلمداد کرده اند.


بر اساس گزارش رسانه‌های چینی بسیاری از زوج‌ها در صدد برگزاری مراسم ازدواج خود در تاریخ ۰۲.۰۲.۲۰۲۰ (دوم فوریه ۲۰۲۰) که هر هزار سال یکبار رخ می‌دهد، بودند که با اعمال این ممنوعیت‌ها امکان برگزاری مراسم ازدواج با حضور افراد زیاد ممکن نیست.

 

گفته می‌شود به زبان چینی، ۲ فوریه ۲۰۲۰، تلفظی مشابه با "من تو را دوست دارم یا دوستت دارم" دارد.

 

دولت پکن در تاریخ ۲۵ ژانویه اعلام کرد که کلیه جشن‌های برنامه ریزی شده برای سال نو چینی لغو شده است.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------