مونس پلاستی چیست؟ مزایا و عوارض مونس پلاستیجراحی مونس پلاستی, افتادگی ناحیه تناسلی, دلایل انجام مونس پلاستی

مونس پلاستی یک عمل جراحی می باشد،جهت کوچک کردن بر آمدگی مونس صورت می گیرد 

 

مونس پلاستی چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

مونس پلاستی یک جراحی است که برای زیبا سازی و لیفت برجستگی ناحیه تناسلی صورت می گیرد. در افراد زیادی افتادگی ناحیه مونس به چشم می خورد و بهترین روش برای حل این مشکل مونس پلاستی می باشد. مونس پلاستی علاوه بر مزیت معایبی نیز دارد ، برای دریافتن اطلاعات بیشتر در زمینه این عمل جراحی مطالب را دنبال کنید.

توضیحات تکمیلی در مورد مونس پلاستی

مونس پلاستی (monsplasty) یک عمل جراحی می باشد که جهت کوچک کردن بر آمدگی مونس صورت می گیرد. مونس یک توده بافت از چربی است که بر روی استخوان های ناحیه تناسلی قرار می گیرد. در بعضی از بانوان به ویژه خانم هایی که زایمان انجام داده اند این بخش  ممکن است آویزان شده باشد و حتی گاهی می تواند روی ناحیه تناسلی را بپوشاند. می توان گفت به طور کلی این پدیده در اثر چاقی زیاد از حد، بالا رفتن سن، بیماری های هورمونی و یا در اثر بارداری رخ می دهد.

 

بیماران از طریق جراحی مونس پلاستی می توانند این مونس ها را از بین برده و اندام زیبای قبلی خود را به دست آورند. جراحی عمل مونس پلاستی با بهره گیری از دارو های بی حسی صورت می گیرد و بیمار در حین عمل هیچ  گونه دردی را حس نخواهد کرد. بعد از انجام مونس پلاستی،  امکان دارد بیمار تا پایان دوره بهبودی خود احساس درد داشته باشد که با مصرف مسکن های تجویز شده توسط جراح متخصص زیبایی می تواند تا حدی این درد ها را کاهش دهد.

 

چرا مونس پلاستی انجام می گیرد؟

 

مونس پلاستی, مونس پلاستی چیست

تفاوت بعد و قبل از عمل مونس پلاستی

 

در بعضی از خانم ها بر آمدگی چربی و پوست اضافی قسمت پایینی شکم که دارای موی ناحیه تناسلی است، و این رخداد موجب احساس نا رضایتی در افراد می شود. این مونس ها می توانند  باعث کاهش اعتماد به نفس در هنگام پوشیدن لباس شنا یا شلوار های چسبان شوند. به همین دلیل برای انجام عمل جراحی مونس مراجعه میکنند ، البته که دلایل دیگری هم غیر از این مسائل وجود دارد. افتادگی ناحیه تناسلی یا شرمگاهی که پایین شکم و بالای ناحیه تناسلی است ، یکی از رخداد هایی است که در بین بانوان های بالای ۳۰ سال زیاد اتفاق می افتد. البته باید بیان کرد که خانم های بالای ۱۸ سال هم در اثر چاقی یا زایمان  می توانند از این اتفاق رنج ببرند.

 

نحوه انجام مونس پلاستی  

 

مونس پلاستی, مونس پلاستی چیست, زیبا سازی ناحیه تناسلی

روش انجام عمل مونس پلاستی

 

در جراحی مونس پلاستی، جراح متخصص زیبایی بعد از ترزیق داروی بیهوشی به بیمار، بخش های مشخصی را نشانه گذاری می کنند. به وسیله چاقو های جراحی پوست آن محل ها را برش می دهند ، بعد از انجام این فرآیند بافت های زیر پوست و بافت ماهیچه ها جدا می شوند و به دنبال آن جراح متخصص زیبایی بافت چربی های اضافه را بر می دارد . بعد از برداشتن چربی ها بافت های زیر پوست باید محکم شده و سپس بخیه شوند. انجام این جراحی سبب کوچک تر شدن برجستگی ها شده و ظاهر زیباتری را نمایان می کنند.

 

مراقبت های لازم پس از  جراحی مونس پلاستی

اگر که جراح متخصص زیبایی برای بیمار دارویی تجویز کند لازم است که بیمار تا پایان دوره مشخص شده به صورت منظم از آن ها استفاده کند. همچنین برای التیام یافتن سریع تر زخم ها امکان دارد جراح متخصص زیبایی، کرم ها یا پماد هایی را معرفی کند که لازم است ترتیب استفاده از آن ها رعایت شود و بدون دستور پزشک مصرف آن ها متوقف نشود . بعد از انجام گرفتن جراحی مونس پلاستی بیمار باید از انجام فعالیت های سنگین ورزشی تا بازه ی زمانی نزدیک به دو هفته پرهیز کند. اگر تا دو هفته بعد از انجام این عمل در بیمار علائم غیر طبیعی دیده شود پسندیده است که به جراح متخصص خود اطلاع دهد.

 

مزایای مونس پلاستی 

 

جراحی مونس پلاستی, افتادگی ناحیه تناسلی, دلایل انجام مونس پلاستی

جراحی مونس پلاستی عوارض کمی دارد

 

در مقایسه مونس پلاستی با سایر روش های زیبایی شبیه به آن می توان بیان کرد که مونس پلاستی ایمن تر می باشد و عوارض کمتری هم به همراه آن است. مونس پلاستی برای لیفت قسمت برجستگی ناحیه تناسلی تاثیر قابل توجهی دارد و نسبت به روش های دیگر اقدام مناسب تری است. 

 

در زمانی که مراجعه کننده به دلیل افتادگی ناحیه برجسته شده شکم به مشکل های ادراری و جنسی دچار شده باشد با بهره گیری از روش مونس پلاستی می توان این مشکلات را رفع کرد.

 

عوارض مونس پلاستی 

مونس پلاستی یکی جراحی با عوارض کم می باشد اما با این حال به دلیل به دجود آمدن زخم در بخش شکم، بیمار نزدیک به دو هفته حس درد را به همراه خود دارد. باید بیان کرد امکان دارد بیمار در قسمت درمان حس کشیدگی و درد عضلانی نیز داشته باشد که بعد از گذشت زمانی از میان می رود. 

 

در مواردی ترشح زائده های ناشی از عمل جراحی هم  می تواند تا زمان حدودی به یک هفته بعد از انجام عمل از محل زخم های بیمار به چشم خورد که این رخداد طبیعی است و نیاز به  استرس و نگرانی  ندارد. نکته قابل توجه این می باشد که اگر زخم ها ترشح های سبز یا زرد رنگی داشته باشد بیمار باید با جراح متخصص زیبایی مشورت کند.

 

هزینه جراحی مونس پلاستی 

هزیه جراحی مونس پلاستی با توجه به در نظر گرفتن موارد متفاوتی تعیین می شود این موارد عبارتند از : شرایط بیمار ، بدن بیمار، گشتردگی بخش مشخص شده برای جراحی شده و پزشک متخصص . قبل از انجام عمل مونس پلاستی  جراح متخصص زیبایی می تواند هزینه را مشخص کند زیرا در هر فردی متغیر می باشد و باید آن را محاسبه کرد. یک نکته کوچک در مورد هزینه های مونس پلاستی باید شرح داد که این عمل  از جراحی های زیبایی به شمار می رود و هیچ بیمه ای پرداخت هزینه عمل های زیبایی را نمی پذیرد.

 

نکته های قابل بیان در زمینه جراحی مونس پلاستی

- در بازه ی ۴ الی ۶ هفته زمان نیاز است تا زخم های بیمار التیام یابند، اما بیمار پس از گذراندن این مدت زمان می تواند فعالیت جنسی انجام دهد. نکته ی حائز اهمیت این می باشد که تا خوب شدن  کامل زخم ها نباید به بخش جراحی شده  فشار  وارد شود.

 

- جراحی مونس پلاستی به هیچ عنوان  اعصاب جنسی را درگیر نمی کند و کاهش میل جنسی را به همراه نخواهد داشت.

 

- به دلیل خونریزی هنگام زایمان مناسب تر است که این جراحی دو تا سه ماه بعد از زایمان انجام شود. 

 

- در کسانی که قصد باردار شدن دارند ، تعویق عمل مونس پلاستی توصیه می شود.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------